Кабмін змінив порядок бронювання від мобілізації на підприємствах
Уряд вніс зміни в Порядок бронювання військовозобов'язаних під час дії воєнного стану.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням постанову Кабміну від 8 травня 2024 р. № 520.
Згідно з документом, погодження списків військовозобов'язаних для бронювання передається від Генерального штабу Збройних сил України до Міністерства оборони.
Рішення передбачає, що центральні органи виконавчої влади, отримавши від підприємств списки заброньованих, після перевірки повноти переліку, наявності обґрунтування і дотримання вимог щодо кількості, подаватимуть його на погодження Міністерству оборони.
Інших суттєвих змін поки що немає. Як і раніше, бронювання здійснюється за рішенням Мінекономіки.
Нагадаємо, 7 травня Кабмін продовжив на місяць термін всіх чинних бронювань від мобілізації.
А 18 травня в Україні набуде чинності новий закон про мобілізацію, що передбачає зміни в законодавстві щодо бронювання військовозобов'язаних. Уряд працює над розробленням відповідних документів.
Після закінчення дії відстрочення підприємства повинні будуть бронювати працівників вже за оновленими правилами.
Бронювання від мобілізації
Нагадаємо, працівники критично важливих підприємств, органів державної влади можуть бути заброньовані від мобілізації. Зараз це регулюється постановою Кабміну від 27.01.2023 року №76.
Однак Верховна рада ухвалила закон про нові порядки військової служби, мобілізації та військового обліку.
Кабмін протягом місяця з дня публікації закону (з 17 квітня) повинен визначитися з новим порядком бронювання. Зараз уряд працює над розробкою відповідних актів.
У перехідний період Кабмін 7 травня продовжив ще на один місяць строк дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов'язаним рішеннями Міністерства економіки.
Зазначимо, закон про мобілізацію, який підписав президент Володимир Зеленський, визначає право на бронювання, зокрема, для держслужбовців категорій "А", "Б" і "В", а також не більше ніж 50% військовозобов'язаних в органах місцевого самоврядування.
Крім того, відстрочку зможуть отримати:
- працівники Нацполіції, НАБУ, ДБР, прокуратури, БЕБ, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби України, Служби судової охорони судів і деяких інших органів правоохоронної системи;
- працівники підприємств, установ та організацій, які виконують мобілізаційні завдання;
- працівники критично важливих для забезпечення потреб війська та економіки чи населення підприємств.
Нагадаємо, що 16 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня 2024 року. У ньому передбачається обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів.