За 1400 км від кордону з Україною: у російській Башкирії дрон атакував НПЗ
Нафтопереробне підприємство у російській республіці Башкирія, що за 1400 км від російсько-українського кордону, атакував безпілотник. В атаці звинувачують Україну.
Про це пишуть російські пропагандистські агентства ТАСС і "РИА Новости", передає Рубрика.
Після удару дрона на підприємстві "Газпром нафтохім Салават" сталося задимлення в одній із установок. Однак сам завод начебто працює в штатному режимі.
Про постраждалих наразі не повідомляли.
російські Telegram-канали пишуть, що перед вибухом місцеві чули "характерний звук" безпілотника.
Зазначимо, що сьогодні уже повідомлялось, що у ніч проти 9 травня в російському Бєлгороді пролунали кілька вибухів та сталися пожежі у місті, а причиною називають обстріл. Перед тим у регіоні кілька разів оголошували повітряну тривогу через "ракетну загрозу".
Також у росії скаржилися на атаку дронів на нафтобазу на Кубані.
Атака БПЛА по підприємствах у Татарстані
Нагадаємо, 2 квітня українські безпілотники вперше атакували підприємства у Республіці Татарстан у РФ. Вибухи лунали в особливій економічній зоні "Алабуга", де розташовані промислово-виробничі підприємства, яка знаходяться за 1000 кілометрів від кордону з Україною.
Місцева влада Татарстану вже підтвердила атаку. Так званий глава республіки Рустам Мініханов заявив, що на підприємствах у містах Єлабуга та Нижньокамськ було здійснено атаку безпілотних літальних апаратів.
Метою атаки став завод зі збірки "Шахедів". Це була операція ГУР. Крім того, росЗМІ пишуть, що дрони вразили і гуртожиток, де мешкали працівники цього підприємства. Відомо про постраждалих.
Окрім того, українські безпілотники атакували нафтопереробний завод у Татарстані. Це неподалік від місця, де під удар потрапив також і завод зі збірки "Шахедів".
Як повідомляла Рубрика, в 2024 році відбулося понад 15 атак безпілотників на 13 нафтопереробних заводів у 9 регіонах російської федерації. З них значні ушкодження понесли 8 об'єктів.
Атаки дронів на російські НПЗ призвели до того, що порівняно з минулим роком виробництво бензину наприкінці березня скоротилось на 16,6%, дизельного пального – на 7,4%.