fbpx
Сьогодні
16:12 09 Тра 2024

Посолка ЄС: цілком реальною датою вступу України в Євросоюз може стати 2030 рік

English version here

Посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова. Фото: Віталій Носач / РБК-Україна

Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова вважає цілком реальним приєднання України до ЄС у 2030 році.

Про це вона розповіла в інтерв'ю "24 каналу".

Як зауважила європейська дипломатка, нині прогнозувати, коли точно Україна стане членом ЄС – "це те саме, що дивитися в кришталеву кулю для передбачень".

Водночас Матернова погодилась з тим, що запропонований главою Євроради Шарлем Мішелем орієнтир – 2030 рік – є цілком реальною датою.

"З огляду на мої власні спостереження, на життя в Києві, на взаємодію з українською владою, представниками бізнесу та медіа, а також зважаючи на процес розширення в минулому, який я добре знаю, я вважаю, що 2030 рік – це цілком реальна дата", – сказала посолка ЄС.

Дипломатка попередила, що у цьому процесі війна має великий вплив, так само як і прогрес стосовно реформ.

"Але я гадаю, що у цьому абсолютно непередбачуваному геополітичному середовищі, в якому ми живемо сьогодні, ця дата цілком нормальна", – додала глава представництва ЄС в Україні.

Також посолка ЄС в Україні вважає, що угорське головування у Раді Євросоюзу навряд чи негативно вплине на темпи просування переговорів про вступ з нашої країни до європейського блоку.

Дипломатка наголосила, що головування в Раді Європейського Союзу закріплено в базовому акті ЄС з самого початку. Під час чергового шестимісячного головування країна, яка головує, повинна відігравати роль чесного медіатора. 

"Іншими словами, це не той випадок, коли ви просуваєте свої урядові чи національні пріоритети. Ви повинні головувати на засіданнях, але сприяти досягненню консенсусу між іншими", – сказала вона.

Вступ України до ЄС

Нагадаємо, що раніше Матернова висловлювала переконання, що Україна готова розпочати переговори про вступ до Євросоюзу. Глава місії ЄС у Києві сподівається на їхній початок наприкінці червня.

Окрім того, 1 травня до 20-річчя найбільшого в історії розширення Європейського Союзу у своїй заяві глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель відзначив, що країни-кандидати, серед яких Україна, мають історичну можливість побудувати міцні стосунки з Євросоюзом.

Також президенти трьох балтійських країн у спільній заяві до 20-річчя членства Естонії, Литви та Латвії у ЄС закликали до проведення міжурядових конференцій з Україною, а також Молдовою, і до початку переговорів про вступ із ними у червні 2024 року.

Як писала Рубрика, 12 березня стало відомо, що Єврокомісія підготувала переговорну рамку щодо членства України й Молдови в ЄС. Тепер її почнуть обговорювати серед країн-членів Євросоюзу.

В Офісі Президента зазначили, що Україна виконала понад 90% рекомендацій Європейської комісії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: