У Європейській комісії пояснили, що Євросоюз не відмовився визнавати володимира путіна "президентом" російської федерації, оскільки щодо цього питання не змогли дійти консенсусу всі держави-члени.
Про це заявив речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано на брифінгу в Брюсселі, пише ЄП.
Як зазначив спікер, ЄС як такий не має повноважень визнавати чи не визнавати чиюсь владу, а традиційно таке рішення ухвалють держави-члени.
"Звичайно, якщо 27 країн-членів одностайно кажуть, що вони не визнають легітимність представника країни, як це зробили у випадку лідера Сирії Асада чи диктатора у Білорусі Лукашенка, тоді ми можемо мати цю позицію.
У випадку Росії немає загальноєвропейської позиції ЄС, погодженої 27 країнами, яка б стверджувала, що ми не бачимо Путіна легітимним представником Росії", наголосив Стано.
"Фактом є те, що він сидить у Кремлі, і з Кремля він управляє найбільш насильницькою та жорстокою агресією у новітній історії Європи, агресією проти України", додав речник.
Спікер зазначив, що ЄС висловив консенсусну позицію щодо так званих "виборів президента" в росії у заяві від 18 березня, яку погодили 27 держав-членів.
У цій заяві Євросоюз розкритикував російські "вибори" як такі, що проходили з численними обмеженнями, без участі реальної опозиції й проводилися в тому числі на окупованих територіях України.
"Тому повторю – позиція ЄС щодо Білорусі, Сирії та Венесуели, до прикладу, була погоджена 27 країнами-членами щодо визначення того, як ми розглядаємо тих людей, що залишились при владі… У випадку Росії… немає загальноєвропейської позиції про те, чи ми визнаємо Путіна легітимним президентом", сказав Стано.
Він також запевнив, що участь кількох дипломатів ЄС у так званій "інавгурації" владіміра путіна напередодні не ставить під сумнів позицію Євросоюзу про підтримку України.
Нагадаємо, що 7 травня представники 6 країн-членів Європейського союзу мали бути присутні на інавгурації президента росії володимира путіна. Також на "інавгурацію президента" мав прибути посол від Франції.
Своєю чергою в Офісі Президента заявили, що 7 травня в Москві пройшов процес класичної російської коронації, а не інавгурації володимира путіна, оскільки він не став президентом, а залишається диктатором на сьогодні.
Як повідомлялось раніше, вибори президента росії відбулися із 15 до 17 березня 2024 року.
Очікувано, путін здобув перемогу на президентських виборах у Росії 17 березня, зміцнивши й без того жорсткий контроль над владою.
Результат означає, що 71-річний путін вступить у новий шестирічний термін, обжене Йосипа Сталіна та стане лідером росії, який перебував на посаді найдовше за більш ніж 200 років.