fbpx
Сьогодні
13:21 08 Тра 2024

В Єврокомісії заявили, що Україна може отримати перші надходження від заморожених активів рф уже до літа

English version here

Якщо країни-члени Європейського Союзу зможуть досягти швидкої згоди навколо пропозицій Єврокомісії та високого представника ЄС щодо використання надходжень від заморожених на території ЄС суверенних активів російського Центробанку, то Україна зможе скористатися першими коштами з таких надходжень вже до літа поточного року.

Про це напередодні в Брюсселі під час брифінгу для преси заявив речник Єврокомісії Крістіан Віганд (Christian Wigand) у відповідь на прохання прокоментувати слова канцлера Німеччини Олафа Шольца щодо готовності 90% країн-членів ЄС погодити використання надзвичайних надходжень від заморожених російських активів для військової підтримки України, пише Укрінформ.

"Нова пропозиція передбачає, що ці надходження будуть використовуватися, щоб підтримати Україну з негайною увагою на фінансування (закупівель – ред.) військового обладнання та (в середньостроковій та тривалій перспективі) для відновлення та відбудови. Ця пропозиція наразі обговорюється. Ми сподіваємося на швидке погодження між країнами-членами, щоб перші платежі могли бути зроблені вже до літа", – сказав спікер ЄК.

Віганд зауважив, що зазвичай Єврокомісія "не коментує коментарі". Однак нагадав, як розвивалася ситуація навколо можливого використання заморожених на території ЄС російських фінансових активів:

  • Перша пропозиція, яку Єврокомісія зробила ще у грудні 2023 року та яка набула чинності у лютому поточного року, зафіксувала утримання нарахованих відсотків на окремих рахунках, окремо від російських активів, що зберігаються у європейських фінансових установах.
  • Як другий крок ЄК і високий представник ЄС 20 березня оприлюднили пропозицію для використання цих надзвичайних прибутків, що походять від відсоткових нарахувань на заморожені російські активи, для надання військової допомоги для України.

"Обговорення цієї пропозиції вже кілька разів відбувалося на рівні робочих груп Ради ЄС, а також у форматі Coreper. Чергове таке обговорення, як ми очікуємо, відбудеться вже завтра. Тож ми сподіваємося на швидке ухвалення цієї пропозиції країнами-членами", – додав речник Єврокомісії.

Нагадаємо, 6 травня, під час виступу на Форумі оборонної промисловості ЄС-Україна в Брюсселі, високий представник ЄС Жозеп Боррель зауважив:

  • щойно країни-члени погодяться використовувати надходження від російських заблокованих активів, ці ресурси будуть спрямовані в Україну для відповіді на її нагальні військові потреби, зокрема, для розвитку української оборонної промисловості та для виробництва зброї в Україні.

Що відомо про передачу прибутків конфіскованих російських активів Україні

24 лютого країни Групи семи (G7) оприлюднили заяву, в якій підтвердили, що триматимуть замороженими активи росії у своїх юрисдикціях до завершення повномасштабної війни рф проти України.

28 лютого президентка Європейської Комісії фон дер Ляєн запропонувала Євросоюзу розглянути можливість використання прибутків від заморожених російських активів на користь України, зокрема, й на закупівлі військового обладнання.

Варто додати, що у Європейському Союзі підготували законодавчу пропозицію, за якою Україна почне отримувати прибутки від заблокованих активів російського Центробанку вже у липні: кошти спрямують на постачання зброї та розвиток оборонної промисловості.

19 березня Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель запропонував використати 90% доходів від заморожених в Європі активів рф на закупівлю зброї для України через Європейський фонд миру.

Нагадаємо, що Парламентська асамблея Ради Європи у вівторок, 16 квітня, закликала передати заморожені російські активи на відбудову України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: