Рішення для перемоги: "Укроборонпром" масштабує виробництво 60-мм мінометних мін
Підприємства АТ "Українська оборонна промисловість" поступово переходять до виготовлення 60-мм мінометних мін.
Про це розповів генеральний директор АТ "Українська оборонна промисловість" Герман Сметанін під час Форуму оборонних індустрій Україна-ЄС, передає пресслужба "Укроборонпрому".
У чому проблема?
Попри те, що калібр міни найменший з тих, які існують – 60 мм, й має дальність вогню близько 2,5 км, саме такі міномети у масовій кількості є вкрай дієвим протипіхотним засобом.
Вони можуть розміщуватись на "нулі" та забезпечувати ураження живої сили противника безпосередньо самими бійцями, які знаходяться на рубежі оборони.
Або забезпечувати додатковий підтримувальний вогонь для атаки. При цьому режим стрільби дозволяє за 3 хвилини виконати до 45 пострілів.
Яке рішення?
Сметанін наголосив, що підприємства "Укроборонпрому" роблять все можливе для збільшення виробництва озброєнь і військової техніки як на вітчизняних потужностях, так і на тих, що розташовані за кордонами нашої держави.
Як це працює?
"Підприємства Товариства не лише налагодили та масштабують серійне виробництво артилерійських снарядів, а також мінометних мін радянських калібрів, але й поступово переходять до виготовлення боєприпасів калібрів НАТО – 60-мм мінометних мін", – зазначив Сметанін.
Варто додати, що сам боєприпас постачається за натівським підходом, коли міна, вишибні заряди та патрон, а також детонатор постачаються разом у герметичному тубусі. Тобто міна одразу готова до використання, а не потребує підготовки до стрільби вже на позиціях.
Гендиректор АТ "Українська оборонна промисловість" підкреслив, що завдяки роботі Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості Україні вдалося залучити значний обсяг українських коштів для масштабування виготовлення продукції, зокрема боєприпасів. Проте наразі спроможності приблизно втричі вище наявного рівня фінансування.
"Розуміємо, що наших власних потужностей навіть з великим зростанням виробництва недостатньо, щоб вести війну на паритетних умовах.
Тому завдання підприємств Укроборонпрому та союзників України – забезпечити наші Сили оборони достатньою кількістю боєприпасів для визволення тимчасово окупованих територій", – підсумував очільник "Укроборонпрому".
Довідка
Ще за часів СРСР на такий вид озброєння радянська армія уваги не звертала. Хоча мала реальний досвід активного використання по собі 50-мм мінометів німцями під час Другої світової війни, які передавались безпосередньо на взводний рівень і мали не менше значення за кулемети.
І хоча вогневі можливості 60-мм мінометів менші за 82-мм, але значно більша мобільність в силу менших розмірів, а також те, що така зброя "спущена" на нижчий рівень, робить її, як мінімум, не менш ефективною. Й ЗСУ доволі активно використовують 60-мм міномети, зокрема американські M224.
А вітчизняний 60-мм міномет М60-16 "Камертон" від "Маяка", що входить до складу "Укроборонпрому" потрапив до війська у 2017 році. Зазначимо, що "Українська бронетехніка" також виробляє власний 60-мм міномет.
Нагадаємо, що АТ "Українська бронетехніка" повністю відновила виробництво мінометів різних калібрів та тільки цього року вже поставила українським Збройним силам понад 600 одиниць