fbpx
Сьогодні
13:48 07 Тра 2024

Сотні заяв на міжнародний захист подали українці у Польщі

English version here

Фото: ТСН

Українці стали активніше просити міжнародний захист у Польщі. У першому кварталі 2024 року відповідну заяву подали 1,2 тис. громадян України.

Українці складають найбільшу групу серед прохачів притулку в Польщі, повідомляє yavp.pl.

Департамент у справах іноземців у першому кварталі 2024 року схвалив надання міжнародного захисту в Польщі 1,2 тис. іноземців. Найбільше громадянам таких країн:

  • Білорусі – 670 осіб;
  • України – 410 осіб;
  • Росії – 50 осіб.

Згідно з даними Департаменту у справах іноземців, у січні-березні 2024 року кількість заяв про міжнародний захист у Польщі зросла приблизно на 30% порівняно з аналогічним періодом 2023 року.

Загалом про прихисток просили майже 3000 людей. Найбільше заявників було:

  • з України 1,2 тис. осіб:
  • трохи менше – з Білорусі (1000 людей) та росії (300 осіб).

"Іноземцю надається міжнародний захист (у формі статусу біженця або додаткового захисту), якщо йому загрожує переслідування або реальний ризик втрати життя чи здоров'я в країні його походження", – пояснюють на сторінці відомства.

Заяви про міжнародний захист зазвичай розглядають 6 місяців. У першому кварталі 2024 року середній час вивчення підстав для отримання притулку був приблизно 4,5 місяці.

Під час оформлення статусу біженця іноземці мають право на:

  • соціальну підтримку (включно з проживанням, харчуванням, медичним обслуговуванням) від Департаменту у справах іноземців,
  • на курси, які включають вивчення польської мови.

Прохачі притулку можуть:

  • залишатися в осередках для біженців,
  • жити самостійно за межами таких центрів.

Міжнародний захист відрізняється від тимчасового захисту, який надається у зв'язку із війною в Україні. Тимчасовий захист діє як право на проживання у країні із правом працювати, доступом до освіти та медичної допомоги. Він для українців у ЄС продовжений до 2025 року.

Варто додати, що біженці з України, які не мають українського громадянства мають виїхати з Нідерландів до 1 квітня або попросити про міжнародний притулок, оскільки в цій країні вже закінчився термін дії тимчасового захисту для них.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: