Сотні заяв на міжнародний захист подали українці у Польщі
Українці стали активніше просити міжнародний захист у Польщі. У першому кварталі 2024 року відповідну заяву подали 1,2 тис. громадян України.
Українці складають найбільшу групу серед прохачів притулку в Польщі, повідомляє yavp.pl.
Департамент у справах іноземців у першому кварталі 2024 року схвалив надання міжнародного захисту в Польщі 1,2 тис. іноземців. Найбільше громадянам таких країн:
- Білорусі – 670 осіб;
- України – 410 осіб;
- Росії – 50 осіб.
Згідно з даними Департаменту у справах іноземців, у січні-березні 2024 року кількість заяв про міжнародний захист у Польщі зросла приблизно на 30% порівняно з аналогічним періодом 2023 року.
Загалом про прихисток просили майже 3000 людей. Найбільше заявників було:
- з України 1,2 тис. осіб:
- трохи менше – з Білорусі (1000 людей) та росії (300 осіб).
"Іноземцю надається міжнародний захист (у формі статусу біженця або додаткового захисту), якщо йому загрожує переслідування або реальний ризик втрати життя чи здоров'я в країні його походження", – пояснюють на сторінці відомства.
Заяви про міжнародний захист зазвичай розглядають 6 місяців. У першому кварталі 2024 року середній час вивчення підстав для отримання притулку був приблизно 4,5 місяці.
Під час оформлення статусу біженця іноземці мають право на:
- соціальну підтримку (включно з проживанням, харчуванням, медичним обслуговуванням) від Департаменту у справах іноземців,
- на курси, які включають вивчення польської мови.
Прохачі притулку можуть:
- залишатися в осередках для біженців,
- жити самостійно за межами таких центрів.
Міжнародний захист відрізняється від тимчасового захисту, який надається у зв'язку із війною в Україні. Тимчасовий захист діє як право на проживання у країні із правом працювати, доступом до освіти та медичної допомоги. Він для українців у ЄС продовжений до 2025 року.
Варто додати, що біженці з України, які не мають українського громадянства мають виїхати з Нідерландів до 1 квітня або попросити про міжнародний притулок, оскільки в цій країні вже закінчився термін дії тимчасового захисту для них.
Нагадаємо, що уряд Швеції подав пропозицію з метою полегшити життя українським біженцям, запропонувавши можливість швидше зареєструватися та отримати номери соціального страхування.
Що відомо про перебування українських біженців за кордоном
28 лютого Литва вирішила виділити додатково 326 тисяч євро на підтримку біженців з України, які передадуть через Міністерства соціального забезпечення, праці та охорони здоров'я українцям, що проживають у країні.
Окрім того, Міністерство освіти, науки та спорту Литви запропонувало продовжити на рік термін, протягом якого українським біженцям, які влаштувалися тут на роботу, не треба буде володіти литовською мовою.
До того ж у Люксембурзі продовжили тимчасовий захист для українських біженців до 4 березня 2025 року, тому вимушені переселенці зможуть користуватися цим статусом ще рік.
Раніше ми писали, що для уникнення надмірного навантаження на муніципалітети та збереження високого рівня надання послуг і пільг, норвезький уряд вирішив вчергове обмежити фінансову допомогу вимушеним переселенцям з України.
Також, відомо що у низці європейських країн українцям виплачуватимуть до 5300 євро за дострокове повернення додому.
Варто додати, що Міжнародна організація з міграції (МОМ) за два роки, що минули від початку ескалації війни в Україні, підтримала 6,5 мільйона людей в Україні та 11 сусідніх країнах, надаючи критично важливу та життєво необхідну допомогу тим, хто її найбільше потребує.
Зауважимо, що станом на кінець жовтня 2023 року тимчасовий притулок у Європейському Союзі отримали 4,24 млн біженців з України. Майже половину українських біженців становлять жінки (46,4%), третину — діти, дорослих чоловіків одна п'ята (20,2%).