Новини

Міжнародні резерви України у квітні знизилися до $42,4 млрд: причини

Міжнародні резерви України станом на 1 травня 2024 року, за попередніми даними, становили 42,4 млрд доларів – у квітні вони знизилися на 3,1%.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на пресслужбу НБУ.

"Станом на 1 травня 2024 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 42 399,5 млн дол. США. У квітні вони знизилися на 3,1%", – йдеться в повідомленні.

Зауважується, що така динаміка зумовлена валютними інтервенціями НБУ для забезпечення курсової стійкості та борговими виплатами країни в іноземній валюті, які частково були компенсовані надходженнями від міжнародних партнерів.

Загалом упродовж квітня 2024 року динаміку міжнародних резервів визначала низка чинників.

  • По-перше, операції Національного банку на валютному ринку України. Національний банк відповідно до балансових даних продав на валютному ринку 2 295,4 млн дол. США та викупив до резервів 30,9 млн дол. США. Отже, чистий продаж валюти НБУ в квітні становив 2 264,5 млн дол. США, збільшившись порівняно з березнем. Це пов'язано зі зростанням попиту на валютному ринку, передусім на тлі активізації видатків уряду завдяки налагодженню ритмічності надходження зовнішньої допомоги з другої половини березня.
  • По-друге, надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу. На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло 1 649,7 млн дол. США. З цієї суми: 1 603,1 млн дол. США – другий транш від Європейського союзу у межах перехідного фінансування за програмою Ukraine Facility; 46,6 млн дол. США – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Як зазначають у Нацбанку, за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті виплачено 884,5 млн дол. США, з яких: 673,7 млн дол. США – обслуговування та погашення боргу перед Європейським Союзом; 162,3 млн дол. США – обслуговування та погашення боргу перед Світовим банком; 6,5 млн дол. США – обслуговування валютних ОВДП; 42,0 млн дол. США – сплата боргу перед іншими міжнародними кредиторами.

Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 92,6 млн дол. США.

  • По-третє, переоцінка фінансових інструментів (через зміну ринкової вартості та курсів валют). У квітні завдяки переоцінці вартість фінансових інструментів збільшилася на 224,3 млн дол. США.

Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,5 місяця майбутнього імпорту.

Як повідомлялось, міжнародні резерви України станом на 1 січня 2024 року становили 40,5 млрд дол. США, за 2023 рік вони зросли на 42%. У березні міжнародні резерви зросли на 18% до 43,763 млрд дол. США.

Свіжі дописи

  • Новини

У Курській області українські військові атакували окупантів на кількох напрямках, – ЦПД

Українські Сили оборони атакували окупаційні війська в Курській області на кількох напрямках, що викликало у… Читати більше

Sunday January 5th, 2025
  • Новини

Розвиток культури без бар’єрів: українці можуть отримати гранти на створення інклюзивних видань

Український культурний фонд (УКФ) продовжує розвивати напрямок безбар’єрності в культурному просторі та відкрив нові можливості… Читати більше

Sunday January 5th, 2025
  • Новини

У Китаї поширюється новий вірус: лікарні переповнені

У Китаї зафіксовано стрімке зростання кількості респіраторних захворювань, викликаних вірусом HMPV (людським метапневмовірусом). Це призвело… Читати більше

Sunday January 5th, 2025
  • Новини

Ситуація в Торецьку на Донеччині: лінія фронту проходить через середмістя

У Торецьку Донецької області тривають інтенсивні бойові дії, а лінія фронту поділила місто на дві… Читати більше

Sunday January 5th, 2025
  • Новини

У росії поскаржилися на масовану атаку безпілотників у п’яти областях

У ніч на 5 січня у п'яти областях російської федерації працювали сили та засоби протиповітряної… Читати більше

Sunday January 5th, 2025
  • Новини

Окупанти атакували Україну понад сотнею БпЛА: більшість вдалося силам ППО збити

У ніч на 5 січня росія запустила по Україні 103 безпілотники. Сили оборони України збили 61… Читати більше

Sunday January 5th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.