Про це пише Рубрика, посилаючись на Інститут вивчення війни (ISW)
Як зазначають американські аналітики, рефлексивне управління є ключовим елементом російського інструментарію гібридної війни. Це тактика, яка формує супротивника за допомогою цілеспрямованої риторики та інформаційних операцій таким чином, щоб супротивник добровільно вчинив дії, вигідні росії.
Російські посадовці постійно присвячують навчання з ядерної готовності та нечіткі погрози ядерної відплати до важливих політичних рішень Заходу щодо війни в Україні, щоб змусити західних політиків стримувати себе і зменшити свою підтримку України.
Очевидне на сьогодні відродження ядерної риторики, цього разу у формі запланованих тактичних навчань з використанням ядерної зброї, збігається з неминучим прибуттям західної зброї в Україну.
Російські офіційні особи, ймовірно, використовують інформаційну операцію про ядерну зброю, щоб:
Війська рф проводять планові ядерні навчання в рамках цієї ширшої інформаційної операції з ядерної риторики.
Однак ISW продовжує оцінювати, що росія вкрай малоймовірно застосує тактичну ядерну зброю на полі бою в Україні або деінде.
Росія часто використовувала ядерне брязкання зброєю протягом повномасштабного вторгнення в Україну для того, щоб змусити Захід припинити надавати військову підтримку Україні.
Нагадаємо, міністерство оборони росії повідомило 6 травня, що очільник росії володимир путін доручив Генеральному штабу Росії підготуватися до проведення нестратегічних (тактичних) навчань з ядерною зброєю з метою "відпрацювання підготовки та застосування" тактичної ядерної зброї.
МО Росії заявило, що в цих навчаннях будуть задіяні ракетні з'єднання Південного військового округу росії, а також російська авіація і військово-морські сили.
Окрім того, за заявами оборонного відомства, росія проведе ядерні навчання у відповідь на "провокаційні заяви й погрози", зроблені західними офіційними особами на адресу росії.
МЗС Росії також заявило, що розглядатиме прибуття F-16 в Україну як провокацію, оскільки росія вважатиме F-16 носіями ядерної зброї – шаблонна погроза, з якою російські офіційні особи виступають відтоді, як західні держави вперше взяли на себе зобов'язання надіслати F-16 в Україну влітку 2023 р.
Також МЗС росії також викликало послів Великої Британії та Франції в росії в рамках ширшої кампанії рефлексивного контролю, спрямованої на те, щоб відмовити західні уряди від підтримки України.
Ключові висновки ISW за 6 травня:
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.