Про це пише Рубрика, посилаючись на Sveriges radio.
У чому проблема?
Швеція продовжила термін перебування в країні для українських біженців до 4 березня 2025 року. Це означає, що кожен, на кого поширюється дія Директиви про тимчасовий захист, зможе отримати продовжений дозвіл на проживання у Швеції.
Українці можуть отримати посвідку на проживання з тимчасовим захистом відповідно до Директиви про тимчасовий захист, якщо ви:
Як заявила міністр міграції Марія Малмер Стенергард, українці отримують повний доступ до медичного обслуговування, зокрема доступ до стоматологічної допомоги.
Окрім того, вони матимуть можливість наглядати за дітьми та перебувати у відпустці для догляду за дитиною.
"Використовуючи свій номер соціального страхування, вони також можуть отримати банківський ідентифікатор, який полегшує контакти з владою та, наприклад, з дитячою школою", – додала вона.
Це стосується українців, які мають посвідку на проживання у Швеції за правилами ЄС. Сьогодні вони мають прожити у Швеції три роки, перш ніж їх можна буде вписати у регістр населення та отримати номер соціального страхування.
Яке рішення?
Уряд Швеції також подав пропозицію з метою полегшити життя українським біженцям, запропонувавши можливість швидше зареєструватися та отримати номери соціального страхування.
Як це працює?
Як зазначили у виданні, уряд планує змінити цю умову, щоб українці могли зареєструватися за рік. Уряд хоче, щоб нові правила набули чинності 1 листопада.
Українці, які зареєструються, також можуть брати участь у програмі агентства з працевлаштування, яка є підтримкою та заходами щодо:
Тоді українські переселенці отримають більше грошей.
На сьогодні українці можуть отримувати від Шведської міграційної агенції добову допомогу, яка становить 71 шведську крону на день (7 євро), а за участю програмі отримуватимуть 308 шведських крон (30 євро).
Проте біженці з України не матимуть права на усі пільги. Наприклад, вони не можуть отримувати допомогу на дитину чи житлову допомогу.
Нагадаємо, що НБУ очікує повернення мігрантів в Україну у 2025-2026 роках, однак доволі повільне через дедалі більшу адаптацію до життя за кордоном. Ризики неповернення значної частини громадян залишаються високими.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.