У ЄС створять наглядовий орган, який регулюватиме роботу Telegram: навіщо це рішення
У Європейському союзі з'явиться наглядовий орган, який регулюватиме роботу месенджера Telegram. Ним має стати Бельгійський інститут поштових послуг і телекомунікацій (BIPT).
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на De Standaard.
У чому проблема?
Європейський Союз відкрив справу проти соцмережі TikTok через підозру в порушенні закону про цифрові послуги, спрямованого на захист дітей у кіберпросторі й забезпечення прозорої реклами
Також представники компанії ByteDance, яка є власником застосунку, додають, що продовжать працювати з експертами, щоб убезпечити від будь-яких кіберризиків молодь на своїй платформі, а також детально звітуватимуть Єврокомісії про виконані роботи.
Закон ЄС про цифрові послуги поширюється на всі онлайн-платформи. Нові правила спрямовані на боротьбу з незаконним контентом і ризиками для громадської безпеки.
Яке рішення?
Бельгійський інститут поштових послуг і телекомунікацій (BIPT) може стати моніторинговим органом, який наглядатиме за роботою Telegram.
РНБО: у Telegram активізували створення фейкових каналів бригад та батальйонів Сил оборони
Як це працює?
Як повідомляє видання, BIPT стежитиме за тим, як Telegram реагує на поширення незаконного контенту в месенджері, наприклад:
- на заклики до насильства,
- або нелегальний продаж зброї.
У випадку, якщо компанія не реагуватиме на скарги користувачів, регулятор зможе її оштрафувати.
"Це має статися протягом кількох днів з оголошенням у Staatsblad", – заявив прессекретар BIPT Джиммі Смедтс.
Матіас Вермюлен з офісу з прав даних AWO зазначив, що це буде складним завданням.
"Telegram – це платформа, яка найменше співпрацює з урядами, і, порівняно з іншими, додатками тут можливо багато чого", – пояснив він.
Зазначається, що BIPT наразі очікує офіційного призначення як регулятора.
Як повідомляє видання, Бельгія отримала нагляд за Telegram завдяки Європейському закону про цифрові послуги (DSA). Він набув чинності в лютому 2024 року і має на меті надати державам-членам ЄС більший контроль над соціальними мережами та іншими онлайн-сервісами, в тому числі шляхом контролю за тим, як вони самі модерують контент.
Згідно з цими правилами, соціальні медіа також повинні бути представлені в Європі. Telegram, що базується в Дубаї, призначив бельгійську компанію EDSR своїм європейським представником. Це дає юрисдикцію бельгійському телекомунікаційному регулятору BIPT.
Telegram в Україні
Нагадаємо, з початку року в Україні заговорили про обмеження діяльності Telegram-каналів.
Зокрема, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив в інтерв'ю РБК-Україна про небезпеку з боку анонімних Telegram-каналів. За його словами, останнім часом в Україні спостерігається зростання популярності анонімних пабліків.
При цьому начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявляв, що Telegram є проблемою з погляду нацбезпеки. Однак месенджер можна використовувати на користь України.
Пізніше у Верховній раді повідомили, що Україна може заблокувати Telegram, якщо підтвердиться витік інформації. Не виключено, що інформація з месенджера видається секретним службам РФ.