Фото: сайт Президента Литовської Республіки
Про це повідомляє пресслужба президента Литви, передає Рубрика.
Під час двосторонньої зустрічі Науседа та Шольц обговорили ситуацію з безпекою в регіоні та майбутній саміт НАТО у Вашингтоні.
"Втілюючи рішення Вільнюського саміту, ми повинні продовжувати думати про те, як зміцнити Балтійський регіон і східний фланг НАТО. Ми повинні прагнути повної реалізації оборонних планів НАТО та ротаційної моделі протиповітряної оборони, а також нарощувати інвестиції в оборону", – сказав Науседа.
Він також наголосив на важливості реалізації євроатлантичних прагнень України та значення цього для безпеки і стабільності всього євроатлантичного простору, оскільки "місце України – у сім'ї НАТО".
Президент Литви наголосив на тому, що високо цінує ініціативу та лідерство Німеччини у вжитті невідкладних заходів щодо посилення протиповітряної оборони України, в тому числі – рішення направити в Україну додаткову систему ППО Patriot.
"Литва приєднається до вашої ініціативи – ми плануємо допомогти Україні необхідними радіолокаційними системами для спостереження за повітряним простором", – зазначив литовський лідер.
Він привітав активізацію зв'язків між Литвою та Німеччиною у галузі оборонної промисловості.
"Сподіваюся, що рішення німецької компанії Rheinmetall працювати в Литві відкриє ще більше можливостей для розвитку співпраці між підприємствами оборонної промисловості", – зазначив Науседа.
Науседа та Шольц також відвідали в Пабраде німецьких солдатів, які входять до складу бойової групи посиленої передової присутності НАТО в Литві, і спостерігали за ходом масштабних військових навчань Бундесверу Grand Quadriga 2024.
При цьому глава Литви подякував Німеччині і особисто канцлеру ФРН за внесок у зміцнення обороноздатності Литви – рішення розмістити на постійній основі бригаду в Литві.
Довідка
На початку квітня до Вільнюса прибула перша група управління штабу німецької 45-ї механізованої бригади "Литва". Ці військові відповідатимуть за планування перекидання бригади до Литви та координацію вимог до військової інфраструктури.
До кінця року перша ланка штабу збільшиться до 150 військовослужбовців.
Нагадаємо, уряд Німеччини запропонував партнерам та третім країнам приєднатися до ініціативи з посилення української протиповітряної оборони.
Також повідомлялось, що німецька компанія Hensoldt відправить Україні ще 6 радарів TRML—4D для потреб ППО.
Нещодавно на виставці Defense Tech Innovations Forum 2025 представили сотні технологічних розробок для фронту –… Читати більше
23 лютого керівник Офісу президента Андрій Єрмак та міністерка економіки Юлія Свириденко матимуть новий раунд… Читати більше
Напередодні на площі Свободи в естонській столиці Таллінні відбувся мітинг з нагоди третьої річниці повномасштабного… Читати більше
Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський на Ставці визначив склад армійських корпусів та призначив командирів: зміни мають… Читати більше
Українці категорично проти переговорів Сполучених Штатів Америки та російської федерації щодо закінчення війни без участі Києва. Також… Читати більше
Телевізійний дайджест, присвячений ініціативам з відновлення та реконструкції в Україні, створює EU NEIGHBOURS East у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.