fbpx
Сьогодні
14:45 06 Тра 2024

Будапешт не дозволить "відправити на смерть" українських чоловіків-біженців, – віцепрем’єр-міністр Угорщини

Фото: З відкритих джерел

Віцепрем'єр-міністр Угорщини Жолт Шем'єн заявив, що офіційний Будапешт не передаватиме Києву українських чоловіків-біженців призовного віку.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Magyar Nemzet.

"Угорщина не буде екстрадувати біженців в Україну. Ми не розслідуємо, призвана людина, на думку українців, на військову службу чи ні. З міркувань гуманності ми не дозволимо відправити їх на смерть", – заявив віце-прем'єр Угорщини Жолт Шем'єн.

Зазначається, що дана заява угорського політика прозвучала на тлі інформації про те, що нібито керівник офісу президента України Андрій Єрмак веде переговори про екстрадицію українців, призваних на військову службу з країн-членів ЄС.

У цьому контексті Жолт Шем'єн заявив, що всі біженці з України перебувають в Угорщині в цілковитій безпеці та отримують всю необхідну допомогу, як угорську, так і українську.

"Українці хочуть, щоб їх повернули, щоб їх можна було відправити на війну, на фронт, де гинуть люди. Так що ті, хто втік до нас з України, всі в безпеці, і вони не будуть видані!", – наголосив угорський віце-прем'єр-міністр.

Що відомо про зміни в мобілізації

Нагадаємо, що 16 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня 2024 року. У ньому передбачається обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів.

А 23 квітня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтвердив повідомлення про призупинення надання консульських послуг українським чоловікам мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном.

МЗС пізніше вказало, що після набуття законом про мобілізацію чинності 18 травня 2024 року "процес прийняття та розгляду заяв про вчинення консульських дій продовжиться з урахуванням нових вимог, що випливають із положень закону".

Крім того, уряд заборонив пересилати закордонні паспорти та паспорти громадянина України за кордон. Тепер призовники зможуть отримати їх тільки в Україні.

Реакція країн-партнерів щодо необхідності надання українцями за кордоном своїх даних територіальним центрам

  • Міністерство внутрішніх справ Естонії не має плану примусової репатріації на територію України українських громадян, включаючи чоловіків призовного віку, які законно проживають в країні.
  • У Литві вважають, що деякі питання повернення українців призовного віку в Україну мають обговорювати на рівні всього Європейського Союзу.
  • У Держдепартаменті США назвали призупинення консульських послуг за кордоном для українських чоловіків призовного віку "складним питанням", яке має вирішувати уряд нашої держави. Уряд Сполучених Штатів наразі не має позиції чи рішення в цьому питанні.
  • У Німеччині заявили, що на статус біженців у ФРН не вплине рішення України про призупинення надання консульських послуг для громадян призовного віку за кордоном.
  • Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш зазначив, що його країна готова сприяти Україні в поверненні додому чоловіків призовного віку.
  • В Європейському Союзі заявили, що "взяли до уваги" рішення Міністерства закордонних справ України щодо призупинення надання послуг чоловікам мобілізаційного віку в дипломатичних установах.
Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: