Про це сьогодні у Брюсселі під час виступу перед учасниками Форуму оборонної промисловості ЄС-Україна заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє Рубрика, посилаючись на Укрінформ.
«Співробітництво, яке ми хочемо підтримати сьогодні, має йти в обидві сторони. Європейські оборонні системи мають багато чого запропонувати, але також мають багато чому повчитися в України. Ми маємо структурно нарощувати спроможності нашої оборонної промисловості, що є ключовим фактором у війні на виснаження на зразок цієї», – сказав Боррель.
«Саме тому ми щойно представили першу Європейську стратегію (оборонної) промисловості. Ми запропонували розпочати негайну роботу з інтеграції українських оборонних компаній в систему оборонної промисловості ЄС. Ми маємо інтегрувати українські оборонні спроможності, з промислової точки зору, із нашими… Наша здатність доставляти більше та швидше ракети, артилерійські боєприпаси, засоби протиповітряної оборони – це питанням життя та смерті для тисяч мирних людей та військового персоналу в Україні. Це також про нашу безпеку, яка є у цьому ставкою», – наголосив високий представник ЄС.
За його словами, у конкретному вимірі така інтеграція означає, зокрема, розвиток системи спільного замовлення між європейськими та українськими оборонними підприємствами. Форум, який відбувається сьогодні у Брюсселі, має визначити конкретні можливості для спільних ініціатив за участю українських та європейських компаній, щоб наростити оборонне виробництво в Україні, допомогти їй у зусиллях з переозброєння та у фінансуванні цього процесу, сказав Боррель.
Він зауважив, що така робота вже розпочалася, декілька європейських компаній нещодавно вже стали учасниками спільних підприємств в Україні, що дозволило, наприклад, наблизити до фронту спроможності з ремонту та обслуговування техніки, а також з виробництва артилерійських боєприпасів.
«Нам потрібно йти далі. Ми відкриваємо новий офіс з інновацій у Києві наприкінці року, щоб сприяти зростанню українських стартапів та оборонних компаній. Ми асоціюємо з цим «хабом» Європейське оборонне агентство, зокрема, у сфері автономних систем для військової логістики. Але фінансування є ключем у всіх цих зусиллях», – наголосив високий представник ЄС.
Він нагадав, що країни-члени утворили новий пакет допомоги для України в розмірі у 5 мільярдів євро в рамках Європейського фонду миру.
«Щойно країни-члени погодяться використовувати надходження від російських заблокованих активів, ці ресурси будуть спрямовані в Україну для відповіді на її нагальні військові потреби, і прямо – для української оборонної промисловості. Саме таким є мій твердий намір. Ці гроші мають бути спрямовані в Україну, що вона була здатною виробляти (зброю) самотужки та на своїй території», – підкреслив Боррель.
Він закликав залучені держави та оборонні підприємства бути «більш креативними» у шляхах доставки та забезпеченні військових спроможностей в Україну. Як зауважив Боррель, така країна, як Данія, надає приклад у цьому контексті, інвестуючи прямо в українську оборонну промисловість, – це саме той шлях, яким треба рухатися далі.
Водночас країни-члени мають зважити на варіанти закупівлі військового обладнання від українських компаній або від українсько-європейських спільних підприємств, сказав Боррель.
«Це, як і все у цій війні, потребує інновацій. Якщо обладнання, якого потребує Україна, може бути вироблено в Україні, – давайте закуповувати його для них, щоб допомогти їм виробляти це у себе вдома, забезпечуючи фінансову спроможність, щоб купувати цю продукцію. Це спільний шлях, який має стати ключовим елементом для нашого промислового співробітництва», – додав високий представник ЄС.
Як повідомлялося, сьогодні, 6 травня, у Брюсселі відбувається Форум оборонної промисловості ЄС-Україна, який зібрав понад 350 учасників, включаючи представників урядових організацій та європейського бізнесу. Головною метою заходу є подальша підтримка та інтеграція українського оборонно-промислового комплексу в структуру європейської оборонної промисловості для негайного забезпечення потреб України в озброєнні і військовій техніці та для нарощування спроможностей європейського оборонного виробництва.
На Софійській площі столиці 15 листопада пройшла акція "Порожні стільці" на підтримку журналістів, письменників, діячів… Читати більше
Як йдеться у новому звіті Global Carbon Budget, опублікованому на кліматичному саміті COP29 ООН в… Читати більше
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) потрапили селища… Читати більше
У наступному році Україна може знову відкрити перший аеропорт у Львові та відновити авіасполучення, призупинене… Читати більше
Кабінет Міністрів звільнив голову Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрія Мироненка і призначив… Читати більше
Команда незалежного театру "Нафта" давно планувала створення вистави у форматі аудіо прогулянки. Глядачі в навушниках… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.