Як передає Рубрика, про це повідомляє видання Corriere Della Sera.
"Абсолютно ні! Сьогодні ніхто не може в цьому сумніватися", – сказав міністр, відповідаючи на питання щодо можливого залучення італійських військових до операцій в Україні.
"Наша позиція незмінна: ми завжди говорили, що Україні потрібно всіляко допомагати, і ми це робимо, але ми також завжди виключали пряме втручання наших військових у цей конфлікт", – зазначив урядовець.
Як міністр оборони, який "із самого початку" заявляв, що "Україні потрібно допомогти, щоб уникнути розширення конфлікту", сьогодні Крозетто шукає будь-які форми діалогу, починаючи "плести павутину дипломатії". Бо якщо вибухне ширший конфлікт, "Італії буде що втрачати".
"Тому що, на відміну від інших, ми маємо в нашій системі чітку заборону на прямі військові інтервенції, поза межами того, що передбачено законами та Конституцією. Ми можемо передбачити лише збройне втручання за міжнародним мандатом, наприклад, на виконання резолюції ООН. Гіпотетичне втручання в Україні не лише не входило б у цей випадок, але й спровокувало б подальше розкручування спіралі конфлікту, що не принесло б користі, насамперед, самим українцям. Словом, тут передумов для нашого прямого втручання не існує", – заявив Крозетто.
За його словами, заяви французького президента Еммануеля Макрона про можливість відправки військових в Україну лише "підвищують напруженість".
"Я не беруся судити президента такої дружньої країни як Франція, але я не розумію мети та користі від цих декларацій, що об'єктивно підвищують напруженість", – заявив італійський посадовець.
Як повідомлялося, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не дати РФ перемогти у війні є стратегічною безпековою метою, і за певного розвитку подій він не виключає відправки в Україну європейських наземних військ.
Напередодні Макрон підтвердив, що не виключає введення французьких сухопутних військ в Україну, "якщо росіяни прорвуть лінію фронту".
Ініціатива Макрона
Раніше французький лідер Еммануель Макрон заявив про можливість введення війська на територію України. Це викликало дискусію серед союзників України.
Пізніше Франція пояснила, що не йдеться про безпосередню відправку військ для участі в бойових діях. Деякі країни НАТО заявили, що готові розглянути таку можливість. Серед них Литва, Латвія, Естонія та Канада.
Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступили із заявами, що не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали у Білому домі США, Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.
Ба більше, за даними західних ЗМІ, несподівана заява Макрона спричинила ще більшу напругу у відносинах між ним і канцлером Німеччини Олафом Шольцем.
На полях Національної обʼєднуючої платформи "Пліч-о-пліч: згуртовані громади" начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов… Читати більше
КНДР упродовж найближчих місяців надішле підкріплення північнокорейським військовим, які вже воюють на стороні росії проти… Читати більше
Співробітники ДБР у взаємодії із СБУ виявили нові факти у справі про прорив кордону на… Читати більше
Партнери України обговорюватимуть гарантії безпеки для неї, серед яких – збереження сильної армії, яку оснащують,… Читати більше
Через теплу погоду цьогоріч в горах Буковини ведмеді відмовилися від зимової сплячки. Лісівники зафільмували одного… Читати більше
В Україні минулого тижня, з 13 до 19 січня, на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.