Кабмін створив групу щодо конфіскації російських активів за кордоном
Кабінет міністрів оновив склад робочої групи, яка займається розробкою механізмів відшкодування та створив робочу підгрупу з питань конфіскації заморожених російських активів за кордоном.
Про це на засідання уряду повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, пише Рубрика.
За його словами, українська влада планує відновлення, залучає до цього партнерів та шукає ресурси.
"Наша незмінна принципова позиція — РФ повинна за все заплатити сповна. Відповідно до оцінки, яку ми зробили зі Світовим банком, потреби на відбудову складають 486 млрд доларів. За час повномасштабної війни ворог зруйнував або пошкодив понад 250 тисяч житлових будівель, до 4 тисяч шкіл, більше тисячі лікарень та багато інших об'єктів", — сказав прем'єр.
Шмигаль зазначив, що президент поставив завдання — зробити так, щоб заморожені на Заході російські активи були спрямовані на користь України.
"Сьогодні робимо важливий крок. Затверджуємо проєкт указу президента, який оновлює склад робочої групи, що займається розробкою механізмів відшкодування. Та створюємо окрему підгрупу, яка безпосередньо працюватиме над питанням конфіскації російських суверенних активів за кордоном", — сказав він.
До складу підгрупи також увійдуть представники міністерств, ОПУ, Верховної Ради, НБУ, українські та іноземні експерти.
"Ми вже зараз дискутуємо з нашими партнерами про конкретні механізми того, як саме Росія має заплатити", — сказав Шмигаль.
Варто зазначити, що західні держави, як відомо, досі обговорюють прийнятні шляхи використання заморожених суверенних активів Росії, вартість яких оцінюється у 300 мільярдів євро.
США пропонують залучити кошти для України шляхом забезпечення кредитів під заставу майбутніх прибутків від заморожених активів. Європейський Союз натомість підтримує обережніший підхід: використання відсотків із заморожених російських активів – приблизно 5 млрд доларів на рік.
Заморожені активи рф
Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну країни Заходу заморозили понад 300 мільярдів доларів російських активів.
Конфіскувати їх поки не вдалося через юридичні та репутаційні ризики. Однак США та країни G7 розглядають кілька варіантів.
Країни G7 планують обговорити ідею США щодо конфіскації доходів від активів РФ на користь України до червневого саміту.
Що відомо про передачу прибутків конфіскованих російських активів Україні
24 лютого країни Групи семи (G7) оприлюднили заяву, в якій підтвердили, що триматимуть замороженими активи росії у своїх юрисдикціях до завершення повномасштабної війни рф проти України.
28 лютого президентка Європейської Комісії фон дер Ляєн запропонувала Євросоюзу розглянути можливість використання прибутків від заморожених російських активів на користь України, зокрема, й на закупівлі військового обладнання.
Варто додати, що у Європейському Союзі підготували законодавчу пропозицію, за якою Україна почне отримувати прибутки від заблокованих активів російського Центробанку вже у липні: кошти спрямують на постачання зброї та розвиток оборонної промисловості.
19 березня Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель запропонував використати 90% доходів від заморожених в Європі активів рф на закупівлю зброї для України через Європейський фонд миру.
Нагадаємо, що Парламентська асамблея Ради Європи у вівторок, 16 квітня, закликала передати заморожені російські активи на відбудову України.