Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook 30 квітня, передає Рубрика.
У чому проблема?
Безпілотники були і є на першому місці в списку військової техніки. Адже до масових виробництв Україна поки що не дотягує, а тільки великими темпами розвивається.
Варто додати, що нарощування виробництва саме вітчизняних ударних і розвідувальних БПЛА є життєвою необхідністю для України, бо це в рази дешевше, і країна не буде залежною від інших виробників.
До того ж нещодавно міністр цифрової трансформації Михайло Федоров закликав українців приєднатися до проєкту та складати FPV-дрони навіть вдома.
Яке рішення?
Віолетта Олійник самостійно навчилася робити безпілотні бомбардувальники й ударні коптери за інструкцією, замовляючи більшість деталей у Китаї. Дівчина з Чернівців уже передала ЗСУ понад 70 БПЛА.
Нагадаємо, раніше Рубрика уже писала, що 28-річна волонтерка з Чернівців Віолетта Олійник почала самостійно збирати дрони у себе вдома, які потім передає військовим на фронті, зокрема своєму батькові та брату, які захищають батьківщину.
Як це працює?
Віолетта показала безпілотники з нової партії, зазначивши, що зібрала їх за інструкцією, наданою ініціативою "Дрон у кожний дім". За її словами, ці БПЛА можуть нести 1,5 кілограма корисного навантаження та мають дальність 17 кілометрів.
Також дівчина відправила військовим семидюймові дрони-камікадзе й один восьмидюймовий бомбер. У коментарі вона зазначила, що 71 безпілотника одному підрозділу вистачить лише на 2-3 дні бойових дій, але це не привід припиняти роботу.
"Скоро вони працюватимуть, а в мене на черзі наступні дрони, і великі, і маленькі", — написала дівчина.
Раніше Віолетта в інтерв'ю розповіла, що до повномасштабної війни працювала художницею-ювеліром, але вже більше ніж півтора року вона волонтерка:
Для того, щоб збирати дрони, вона пройшла спеціальний курс.
"Збирати дрон не важко. Для нього потрібні насамперед інструменти: паяльник, двосторонній скотч, кусачки, припій. Усі деталі здебільшого замовляю в Китаї. Якщо хлопцям на фронті дрон потрібен терміново, то деталі можна купити і в Україні, але це дорожче", — зазначила вона.
За словами Віолетти, на складання одного дрона йде один день, після чого його потрібно налаштувати за допомогою спеціальної програми на комп'ютері.
На публікацію Віолетти відреагувала керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська, зазначивши, що кожна людина може створити дрон для знищення ворожої техніки. За словами Берлінської, "дрони на кухні" — це її ідея, яка свого часу зазнала критики в мережі.
"На сьогодні 25 тисяч людей зареєстровано на наш курс "Народний FPV". Тисячі дронів ідуть на фронт, на десятки мільйонів доларів знищується російська техніка, запускаються виробництва, масштабується технологічна культура суспільства", — написала Берлінська.
Нагадаємо, у жовтні минулого року український проєкт Victory Drones запустив програму, яка дає змогу людям без інженерної освіти збирати ударні дрони для Сил оборони України. Проєкт пропонує курси для цивільних, зокрема, інженерні онлайн-програми "Народний FPV" та "Інженер БПЛА. Базовий курс".
До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше
Міністерство оборони України активно розвиває підготовку операторів безпілотних літальних апаратів. Станом на сьогодні вже 33… Читати більше
23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше
Ассортимент рынка твердотопливного отопительного оборудования состоит, преимущественно, из буржуек. Покупателям представлена чугунная буржуйка и модели… Читати більше
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола висловила свою підтримку передачі Німеччиною крилатих ракет Taurus Україні. Про… Читати більше
У суботу, 23 листопада, Міністерства закордонних справ та посадовці ЄС приєдналися до українського народу, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.