Президент на Ставці доручив пришвидшити постачання зброї від партнерів на передову
2 травня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки верховного головнокомандувача та доручив ужити всіх можливих заходів, щоб максимально скоротити строки надходження зброї від міжнародних партнерів на передову й на захист цивільної інфраструктури.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Telegram Глави держави.
"Була доповідь міністра оборони Рустема Умєрова щодо графіків надходження зброї від партнерів у межах оприлюднених пакетів допомоги.
Доручив ужити всіх можливих заходів для скорочення строків. Особливо це стосується постачання засобів ППО для захисту людських життів та енергетичної інфраструктури", зазначив український лідер.
Також зауважують, що Зеленський заслухав великий звіт щодо ступеня готовності фортифікаційних рубежів у прикордонних регіонах та на напрямках активних бойових дій. Його представили:
- прем'єр-міністр Денис Шмигаль,
- голова Державної служби спеціального транспорту Олександр Яковець.
Окрім того, Головнокомандувач Олександр Сирський доповів про:
- поточну ситуацію на фронті,
- організацію ротації підрозділів для відновлення.
Також обговорили темпи та потреби при комплектуванні нових бригад.
До того ж міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін відзвітував щодо:
- поточних темпів виробництва дронів і засобів РЕБ та забезпечення ними фронту,
- а також засобів радіоелектронної боротьби для прикриття важливих об'єктів.
Варто додати, що процес постачання в Україну оборонної допомоги триває, однак адміністрація Сполучених Штатів з міркувань оперативної безпеки не коментуватиме термінів та обсягів поставок.
Що відомо про "Рамштайн-21"
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, Міністр оборони США Ллойд Остін 26 квітня відкрив 21-е засідання Контактної групи з питань оборони України, так званого формату "Рамштайн", участь у якому беруть представники близько 50 країн.
Яку допомогу нададуть Україні:
- Сполучені Штати виділяють ще один пакет оборонної допомоги Україні на 1 мільярд доларів. До нього увійдуть ракети для HIMARS, снаряди, системи ППО та інше озброєння.
- Також США виділили найбільший пакет військової допомоги Україні. Його загальна вартість становить 6 млрд. доларів.
- Бельгія планує виділити понад 200 мільйонів євро на ініціативу протиповітряної оборони під керівництвом Німеччини, а також відправити Україні ракети. Окрім того, Брюссель поставить літаки F-16 вже цього року.
- Іспанія на "Рамштайні" підтвердила плани відправити Україні ракети до Patriot.
- Канада виділить 3 млн канадських дол (близько 2,3 млн дол США) на оплату українського виробництва бойових дронів для потреб Збройних сил України.