Telegram / Омбудсман Лубінець Дмитро
Про це він розповів в інтерв'ю Укрінформу, передає Рубрика.
"Хороші новини (щодо повернення українських дітей – ред.) неодмінно будуть", – зазначив він.
Лубінець заявив, що діти після повернення на Батьківщину зазвичай обіймаються із рідними, які їм обіцяють купити все, що вони захочуть.
"А потім діти розповідають, чого їм не вистачало, і в переліку часто є McDonald's. Також вони розповідають, як сумували за батьками, друзями, однокласниками. Пригадую, як одна повернута дівчинка одразу вийняла російську сім-карту, погнула і викинула. Для неї це був момент прощання із минулим життям", – розповів омбудсмен.
За його словами, повернуті діти з тимчасово окупованих територій розповідають, як до них приходили російські солдати, проводили обшуки, як били людей.
"Це діти – вони розповідають те, що бачили, чого боялися, про що мріяли", – сказав уповноважений із прав людини.
Відповідаючи на запитання щодо покарання для тих, хто відповідальний за депортацію українських дітей, він зазначив, що Україна постійно над цим працює і надає всю інформацію до Міжнародного кримінального суду.
"Вірю, що світ не допустити безкарність за депортацію українських дітей і цього точно не допустять самі українці", – вважає Лубінець.
Нагадаємо, раніше Лубінець заявив, що Україна передала Катару список з іменами 561 української дитини, який уже опрацьовується російською стороною.
Раніше у Координаційному штабі в кінці листопада минулого року повідомляли, що рф призупинила обміни полоненими, щоб вплинути на українське суспільство.
Варто додати, що російська федерація утримує в полоні 28 тисяч громадян України, тому виникла пропозиція створити коаліцію для повернення цивільних.
Що відомо про депортацію дітей
Як повідомляла Рубрика, Україна та Канада запустили роботу Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.
За даними уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, офіційно підтверджена депортація понад 19,5 тисячі українських дітей.
У разі депортації вас або вашої родини можна звернутися до Офісу омбудсмена:
Нагадаємо, що "Діти війни" — це платформа, на яку можна повідомити та знайти всю інформацію про дітей, які постраждали внаслідок війни рф проти України.
В Офісі Генпрокурора наголосили, що надати інформацію про воєнний злочин щодо дитини можна через єдиний доказовий хаб: warcrimes.gov.ua та за телефонами: +380961004438, +380683235856.
У Чернігові Всеукраїнська мережа RECOVERY відкрила реабілітаційний центр, який став 16-м реабілітаційним центром мережі RECOVERY.… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський провів телефонні розмови з президентами Франції Еммануелем Макроном та Фінляндії Александром… Читати більше
У Київської області внаслідок атаки російських безпілотників зазнали пошкоджень лінії електропередач та приватний будинок. На… Читати більше
В Ужгороді забудовнику, який засипав Чорне озеро будівельним сміттям, Держекоінспекція нарахувала 270 тисяч гривень збитків… Читати більше
Після серії вибухів автобусів у передмісті Тель-Авіва прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу доручив Армії оборони країни… Читати більше
кремль надав вказівки пропагандистам, а також спецслужбам російської федерації щодо просування "переможних" наративів до роковини… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.