Уперше у Брюсселі відбудеться Форум ЄС - Україна з питань оборонної промисловості: деталі
Перший форум з питань оборонної промисловості проведе Європейський Союз спільно з Україною: у заході мають взяти участь понад 350 представників.
Про це повідомила пресслужба Єврокомісії, пише Рубрика.
Там зазначають, що у заході візьмуть участь понад 350 представників інституцій Євросоюзу, урядів, європейської та української оборонної промисловості, галузевих асоціацій, ключових країн-партнерів та організацій.
Зокрема, Європейський Союз представлятимуть:
- високий представник з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель і комісар Тьєррі Бретон;
- від Бельгії участь візьме міністерка оборони Людивін Дедондер,
- від України — міністр стратегічних галузей Олександр Камишін.
Як повідомляють, форум розпочнеться 6 травня:
- з конференції вранці,
- в другій половині дня відбудеться сесія для ділових контактів.
У пресслужбі додали, що метою форуму є:
- зміцнення співпраці між європейською та українською оборонною промисловістю,
- допомога Україні в отриманні можливостей у пріоритетних галузях, яких країна потребує найбільше: ППО, боєприпаси, ракети та безпілотники.
Як додали в Єврокомісії, форум стане першим конкретним кроком у реалізації Європейської оборонно-промислової стратегії.
Форум організований за підтримки Бельгійського головування в Раді ЄС та Європейської асоціації аерокосмічної безпеки та оборонної промисловості.
Нагадаємо, на початку березня Європейська комісія представила першу в історії Європейську оборонно-промислову стратегію на рівні Євросоюзу, яка передбачає тісне залучення України.
Окрім того, тоді ж Європейська комісія запропонує Євросоюзу способи стимулювати свою оборонну промисловість, щоб вона могла перейти в "режим військової економіки" у відповідь на вторгнення росії в Україну.
Що відомо про нарощування виробництва озброєння в Україні
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, у наступному році в Україні планують суттєво наростити виробництво різного виду озброєнь: пріоритетом будуть ракети та боєприпаси для засобів протиповітряної оборони.
Наразі для роботи в оборонному комплексі України залучено близько 300 тисяч осіб.
В Україні у 2024 році планують виготовити 1 мільйон FPV дронів, понад 10 тисяч ударних дронів середньої дальності польоту та понад тисячу дронів із дальністю від 1 000 км.
Варто додати, що Україна та Бельгія планують створити спільне виробництво озброєння.
Окрім того, німецький виробник зброї Rheinmetall планує створити в Україні щонайменше чотири заводи, про що повідомив керівник Rheinmetall під час презентації результатів роботи компанії за 2023 рік.
Ще раніше повідомляли, що ДК "Укроборонпром" разом з польською компанією Polska Grupa Zbrojeniowa будуть разом виробляти танкові снаряди калібру 125 мм. Відповідну домовленість Україна та Польща підписали 5 квітня цього року.
До того ж Україна разом з однією з країн НАТО почала виробляти 122-мм артилерійські снаряди. Першу партію боєприпасів вже відправили на фронт.
Також АТ "Українська оборонна промисловість" підписало меморандум про співпрацю з провідною німецькою компанією Dynamit Nobel Defence.