Сенат США одноголосно ухвалив законопроєкт щодо заборони імпорту збагаченого урану з росії
У Сенаті Сполучених Штатів Америки одноголосно проголосували за законопроєкт про заборону імпорту російського урану: документ вже передали на підпис президенту США Джо Байдену.
Про це повідомляє Bloomberg.
Через 90 днів після набрання чинності Закон про заборону імпорту російського урану заборонить імпорт із США, дозволяючи тимчасові звільнення до січня 2028 року.
"Наше двопартійне законодавство допоможе звільнити російську військову машину, відродити американське виробництво урану та дати поштовх інвестиціям в американський ланцюжок постачання ядерного палива. Це величезна перемога", — сказав сенатор Джон Баррассо, республіканець від штату Вайомінг, який відстоював закон у Сенаті.
Законодавство, термін дії якого закінчується наприкінці 2040 року, дозволяє Міністерству енергетики видавати звільнення від повного обсягу імпорту російського урану, дозволеного відповідно до експортних обмежень, встановлених антидемпінговою угодою між Міністерством торгівлі та Росією до 2027 року.
Цілком можливо, як пише Bloomberg, росія відповість односторонньою забороною на експорт, якщо США заборонять імпорт, що може:
- негайно припинити постачання збагаченого урану з країни,
- зробити дозвіл на відмову спірним.
Заборона на імпорт займе деякий час, щоб вплинути на операторів атомних електростанцій США. Реактори зазвичай заправляються кожні 18-24 місяці, а купівля палива обговорюється задовго.
Це означає, що більшість, але не всі комунальні підприємства вже виготовили достатньо урану, щоб їхні реактори працювали принаймні протягом наступних кількох років.
Що відомо про перехід українських АЕС на американське паливо
Американська Westinghouse Electric Company та НАЕК "Енергоатом" підписали контракт на розробку оновленого техніко-економічного обґрунтування будівництва двох блоків AP1000 на Хмельницькій АЕС в Україні.
Ще один напрямок співпраці "Енергоатому" з Westinghouse — це виробництво складових частин паливних блоків для реакторів типу ВВЕР-1000, і за словами Галущенка, воно вже розпочалось.
ВВЕР-1000 — це другий тип більш потужних енергоблоків, які є в Україні. Ми маємо 13 таких енергоблоків, і вони використовуються на всіх чотирьох українських АЕС, в Європі — лише на чеській АЕС Темелін.
Окрім того, у червні минулого року Україна обговорила з британською компанією подальше зменшення світової залежності від ядерного палива з рф.
На початку березня цього року до Хмельницької атомної електростанції, яка розташована в місті Нетішин, прибула перша партія ядерного палива американської компанії Westinghouse.
"Рубрика" розбиралася, які саме виробництва почнуть виробництво найближчим часом, чи безпечно це для українського довкілля та що робити громадськості, аби убезпечити себе від шкідливого впливу підприємств.