Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.
У чому проблема?
За словами заступника міністра освіти й науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитра Завгороднього, реформа професійної освіти є пріоритетом уряду України.
Доказом цього є інвестиції у сферу, які не припиняються навіть в умовах повномасштабної війни.
"У період післявоєнного відновлення нам знадобиться чимало кваліфікованих робітників із сучасними знаннями й навичками. Але дбати про задоволення цих потреб потрібно вже зараз", – наголосив він.
В Україні вже визначили перші 72 заклади професійної освіти, де навчатимуть професій для відбудови регіонів. Питання тепер стоїть у фінансуванні професійної освіти.
Яке рішення?
Тому Уряд, зі слів Федорова, зробили ще один важливий крок — розподілив 549 млн грн між регіонами.
"Ринок праці терміново потребує великої кількості нових фахівців, і ми трансформуємо систему професійної освіти, щоб швидко реагувати на цей запит. Профтехи та їх випускники — основа для відбудови країни", підкреслив урядовець.
Як це працює?
Як розповідає міністр, за ці гроші у профтехах створять 88 сучасних майстерень, де навчатимуться фахівці для відбудови країни.
"Що важливо, там також зможуть безоплатно навчатися ветерани та переселенці, опанувати нову професію і швидко знайти роботу", наголосив очільник відомства.
Окрім того, зварювальники, верстатники, слюсарі та інші робітничі професії є дуже важливими для нас і під час війни.
"Тому Уряд сьогодні перерозподілив додатково 49 млн грн, щоб до проєкту додались ще 16 майстерень. Тобто загалом держава оновить 88 майстерень у профтехах, а інші, у межах проєкту #100 майстерень, допоможуть оновити міжнародні партнери", підкреслив Федоров.
До того ж як зауважив міністр, в межах цього проєкту також планують створити дві майстерні для операторів цивільних дронів, зокрема наземних та водоплавних.
"Професію оператора дронів ліцензують уже цього року", уточнив очільник відомства.
Федоров підкреслив, що оновлення профтехів сьогодні в пріоритеті у держави та партнерів, тому цього року заклади отримують ще більше нової техніки та сучасного обладнання.
"Наприклад, верстати, набори інструментів, комбайни, трактори й багато іншого", повідомив міністр.
З його слів, МОН уже працює над новим законопроєктом про професійну освіту. Федоров закликав долучитися до обговорення.
Нагадаємо, що цього року вступники до вищих навчальних закладів на творчі спеціальності мають обов'язково складати національний мультипредметний тест (НМТ).
Окрім того, для низки спеціальностей в Україні впровадять процедуру добровільного фахового вступного випробування, результат якого зможе підвищити конкурсний бал під час вступу на бакалаврат.
Сили оборони України продовжують зберігати "буфер" в Курській області. Це застерігає території Сумської та Харківської… Читати більше
Житель Курахового, що на Донеччині, Олег опинився в заручниках росіян після того, як вони захопили… Читати більше
У Віварії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького завершили капітальний ремонт хірургічного блоку, який… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський направив генерал-майора Михайла Драпатого для керівництва оперативно-стратегічним угрупованням військ «Хортиця» в… Читати більше
Україна та Молдова підписали угоду, за якою в обох країнах взаємно визнаватимуть дипломи про освіту та… Читати більше
В окупованому росіянами Рубіжному, що в Луганській області, функціонують лише чотири таксофони, окупанти відключили мобільний… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.