Фото: З відкритих джерел
Про це розповів керівник апарату Верховної Ради В'ячеслав Штучний, пише "Укрінформ".
"Ми повертаємося до тієї практики, яка була під час пандемії ковіду. Під час засідання Верховної Ради у будівлі зможуть перебувати 20 – 30 представників ЗМІ.
Журналісти вже подали заяви на акредитацію. Ми готові до проведення додаткової акредитації. Після Великодня зберемо журналістів для інструктажу під час перебування у парламенті", зазначив чиновник.
Окрім того, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук нагадав, що законодавчий орган працює в умовах воєнного стану, тож може вважатися ворогом одним із центрів прийняття рішень.
"Маємо ризики, які щомісяця підтверджуються відповідними листами від спецслужб", – сказав він.
З огляду на це, зазначила представниця Управління державної охорони Валентина Савіцька, необхідно буде належним чином верифікувати тих представників ЗМІ, які будуть допущені до будівлі парламенту.
"Раніше акредитацію у Верховній Раді мали понад 4 тисячі журналістів", – нагадала вона.
Стефанчук же наголосив, що "потрібно сформувати пул журналістів, які ставлять до себе високі репутаційні вимоги".
Нагадаємо, що з початку повномасштабної російської агресії журналістам заборонено доступ до будівлі Верховної Ради. Також не ведеться пряма трансляція засідань парламенту.
Варто додати, що Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва провів соціологічного опитування: майже дві третини громадян України хочуть, щоб журналісти були присутніми на засіданнях українського парламенту навіть під час воєнного стану, через який Верховна Рада працює в закритому режимі.
Чому заборонені трансляції засідань?
Згідно з постановою Верховної Ради під час воєнного стану в Україні можуть обмежувати трансляції пленарних засідань парламенту в інтересах національної безпеки.
Утім, деякі народні депутати, зокрема Олексій Гончаренко від "Європейської солідарності", ведуть власні трансляції із зали засідань.
Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин в інтерв'ю для руху ЧЕСНО назвав це "викривленням інформаційного поля". На його думку, парламентарі у трансляціях розповідають і показують лише те, "що їм вигідно".
Юрчишин зазначав, що редакцією каналу "Рада" плануватимуть, як покращити контент.
Наприкінці 2023 року голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин заявив, що в апараті Верховної Ради розробляють механізм переакредитації представників ЗМІ, що надалі сприятиме покращенню їхнього доступу до роботи в парламенті.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.