Про це розповів керівник апарату Верховної Ради В'ячеслав Штучний, пише "Укрінформ".
"Ми повертаємося до тієї практики, яка була під час пандемії ковіду. Під час засідання Верховної Ради у будівлі зможуть перебувати 20 – 30 представників ЗМІ.
Журналісти вже подали заяви на акредитацію. Ми готові до проведення додаткової акредитації. Після Великодня зберемо журналістів для інструктажу під час перебування у парламенті", зазначив чиновник.
Окрім того, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук нагадав, що законодавчий орган працює в умовах воєнного стану, тож може вважатися ворогом одним із центрів прийняття рішень.
"Маємо ризики, які щомісяця підтверджуються відповідними листами від спецслужб", – сказав він.
З огляду на це, зазначила представниця Управління державної охорони Валентина Савіцька, необхідно буде належним чином верифікувати тих представників ЗМІ, які будуть допущені до будівлі парламенту.
"Раніше акредитацію у Верховній Раді мали понад 4 тисячі журналістів", – нагадала вона.
Стефанчук же наголосив, що "потрібно сформувати пул журналістів, які ставлять до себе високі репутаційні вимоги".
Нагадаємо, що з початку повномасштабної російської агресії журналістам заборонено доступ до будівлі Верховної Ради. Також не ведеться пряма трансляція засідань парламенту.
Варто додати, що Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва провів соціологічного опитування: майже дві третини громадян України хочуть, щоб журналісти були присутніми на засіданнях українського парламенту навіть під час воєнного стану, через який Верховна Рада працює в закритому режимі.
Чому заборонені трансляції засідань?
Згідно з постановою Верховної Ради під час воєнного стану в Україні можуть обмежувати трансляції пленарних засідань парламенту в інтересах національної безпеки.
Утім, деякі народні депутати, зокрема Олексій Гончаренко від "Європейської солідарності", ведуть власні трансляції із зали засідань.
Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин в інтерв'ю для руху ЧЕСНО назвав це "викривленням інформаційного поля". На його думку, парламентарі у трансляціях розповідають і показують лише те, "що їм вигідно".
Юрчишин зазначав, що редакцією каналу "Рада" плануватимуть, як покращити контент.
Наприкінці 2023 року голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин заявив, що в апараті Верховної Ради розробляють механізм переакредитації представників ЗМІ, що надалі сприятиме покращенню їхнього доступу до роботи в парламенті.
Ворог скористався густим туманом, щоб просунутись до меж житлової забудови Куп’янська Харківської області. Однак Сили… Читати більше
В ніч на 15 листопада в тимчасово захоплених Маріуполі та Бердянську лунали вибухи. У окупантів… Читати більше
У ніч на 15 листопада росія випустила по Україні дві ракети та 29 "Шахедів". Сили… Читати більше
Експерти Інституту вивчення війни вказують на те, що економіку російської федерації, ймовірно, чекають значні виклики,… Читати більше
Минулої доби, 14 листопада, на фронті було зафіксовано 144 бойові зіткнення Збройних сил України з… Читати більше
У росії в ніч проти 15 листопада ударні дрони атакували Краснодарський край, де розташований військовий… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.