fbpx
Сьогодні
19:27 30 Кві 2024

Зеленський обговорив з Науседою питання повернення з Литви в Україну чоловіків мобілізаційного віку

Фото: ОП

Президенти Литви Гітанас Науседа та України Володимир Зеленський під час зустрічі у Вільнюсі обговорили питання повернення в Україну чоловіків мобілізаційного віку.

Про це повідомив старший радник президента Литви з питань національної безпеки Кястутіс Будріс, передає Рубрика, посилаючись на Delfi.

Він зазначив, що Литва була б готова допомогти Україні повернути в країну чоловіків мобілізаційного віку, якби Київ побачив у цьому необхідність.

"Тією мірою і в тому вигляді, в якому Україна вважатиме це необхідним, ми, звісно, будемо з ними розмовляти та допомагати в реалізації. Це навіть не обговорюється, як і щодо інших потреб, того, що потрібно Україні", — сказав Будріс.

Він зазначив, що Науседа також обговорював це питання із Зеленським під час останньої зустрічі у Вільнюсі.

За словами Будріса, можливі різні шляхи реалізації повернення українських чоловіків на батьківщину.

"Якщо ми запровадимо суворіші умови проживання і роботи в Литві для громадян України, які ухиляються від зобов'язань в Україні, і, якщо (вони) зможуть переїхати в сусідню країну і там такого режиму не буде — наскільки це буде ефективно? Це буде скоріше імітація", — сказав він.

Що відомо про зміни в мобілізації

Нагадаємо, що 16 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня 2024 року. У ньому передбачається обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів.

А 23 квітня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтвердив повідомлення про призупинення надання консульських послуг українським чоловікам мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном.

МЗС пізніше вказало, що після набуття законом про мобілізацію чинності 18 травня 2024 року "процес прийняття та розгляду заяв про вчинення консульських дій продовжиться з урахуванням нових вимог, що випливають із положень закону".

Крім того, уряд заборонив пересилати закордонні паспорти та паспорти громадянина України за кордон. Тепер призовники зможуть отримати їх тільки в Україні.

Реакція країн-партнерів щодо необхідності надання українцями за кордоном своїх даних територіальним центрам

  • Міністерство внутрішніх справ Естонії не має плану примусової репатріації на територію України українських громадян, включаючи чоловіків призовного віку, які законно проживають в країні.
  • У Литві вважають, що деякі питання повернення українців призовного віку в Україну мають обговорювати на рівні всього Європейського Союзу.
  • У Держдепартаменті США назвали призупинення консульських послуг за кордоном для українських чоловіків призовного віку "складним питанням", яке має вирішувати уряд нашої держави. Уряд Сполучених Штатів наразі не має позиції чи рішення в цьому питанні.
  • У Німеччині заявили, що на статус біженців у ФРН не вплине рішення України про призупинення надання консульських послуг для громадян призовного віку за кордоном.
  • Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш зазначив, що його країна готова сприяти Україні в поверненні додому чоловіків призовного віку.
  • В Європейському Союзі заявили, що "взяли до уваги" рішення Міністерства закордонних справ України щодо призупинення надання послуг чоловікам мобілізаційного віку в дипломатичних установах.
Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: