Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний, пише Рубрика.
У чому проблема?
Декоративні луки та обмеження косіння на визначених ділянках є поширеною практикою в багатьох європейських столицях, зокрема Лондоні, Відні, Берліні та інших.
Важливою перевагою цих підходів є забезпечення харчуванням (пилок та нектар) комах-запилювачів. А це зі свого боку сприяє розвитку біорізноманіття.
Ще у грудні 2022 року КМДА підтримали громадську ініціативу та ідею ландшафтної дизайнерки Ганни Галаган щодо впровадження у міське озеленення сталої сучасної технології.
Тоді у Києві запланували створити 64 декоративні луки: їх повинні засіяти у кожному районі.
А вже у травні 2023 року для того, щоб застосувати європейські практики захисту біорізноманіття у Києві мали висадити 25 декоративних лук та відмовитися від скошування трави на експериментальних ділянках.
Яке рішення?
У 2024 році столиця України Київ продовжить експеримент із декоративними луками й відмовою від косіння трави.
Адже декоративні луки допомагають зберігати воду в ґрунті, покращують якість повітря у місті, примножують біорізноманіття, а також є невимогливими до догляду, зокрема потребують скошування лише один раз на рік.
"Місто розпочало експеримент щодо європейського підходу захисту біорізноманіття у 2023 році. Це дозволило створити хороші умови для розвитку екосистеми міста. Тому комунальні підприємства по утриманню зелених насаджень і цього року продовжать висаджувати луки та відмовлятимуться від косіння на визначених ділянках протягом вегетаційного періоду", – додав Юрій Бахмат, генеральний директор КО "Київзеленбуд".
Як це працює?
У кожному районі міста вже визначили 39 локацій, на яких відмовляться від косіння трави.
Окрім того, на 17 ділянках планують висадити суміші трав декоративних луків.
Фото: БЖ
"Ми отримали багато позитивних відгуків від киян, започаткувавши експеримент з відмовою від косіння та з висаджуванням луків на обраних ділянках.
Ця практика чудово прижилася і не лише створює привабливі та естетичні ландшафти, але й сприяє збереженню біорізноманіття. Такі підходи в озелененні мають безпосередній вплив на екологічну стійкість міста", – зазначив Олександр Возний.
Фото: БЖ
За словами генерального директора КО "Київзеленбуд" Юрія Бахмата, не коситимуть траву переважно в міських парках.
Натомість декоративні луки висадять на:
Фото: БЖ
Нагадаємо, що в столиці Управління екології та природних ресурсів КМДА започатковує екологічну ініціативу "Місто живих стін", яка передбачає вертикальне озеленення із використанням винограду Вічі.
У Ер-Ріяді міністр економіки Юлія Свириденко представила перспективні інвестиційні можливості в енергетиці, сільському господарстві, інфраструктурі… Читати більше
У Канаді під час Ігор нескорених українські ветерани вибороли п’ять медалей у плаванні. Про це… Читати більше
Добігає кінця Мюнхенська конференція з безпеки. За ці три дні на ній було зроблено чимало… Читати більше
На "Іграх нескорених", які проходять у Канаді, принц Гаррі підтримав українську команду, а на його… Читати більше
Український художник Павло Маков став лауреатом престижної міжнародної премії "Leonardo Sciascia amateur d’estampes", яку вручають… Читати більше
У понеділок, 17 лютого, в Україні триватиме похолодання: температура повітря вночі опуститься до -17 градусів.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.