Білий дім з міркувань безпеки не коментує доставку в Україну зброї

Процес постачання в Україну оборонної допомоги, про яку було оголошено минулого тижня, триває, однак адміністрація Сполучених Штатів з міркувань оперативної безпеки не коментуватиме термінів та обсягів поставок.

Таку позицію висловила в понеділок у Вашингтоні речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, пише Укрінформ.

"Підтримка України триває. Вони отримують цю допомогу у сфері безпеки",- зауважила представниця адміністрації президента США.

Водночас, у відповідь на запитання, у якому статусі зараз перебуває доставка озброєнь у цілому, представниця Білого дому зазначила, що хоче бути "обережною" в цьому питанні, оскільки це стосується питань оперативної безпеки.

Вона також висловила переконання, що необхідна допомога буде швидко доставлена безпосередньо українським оборонцям.

Зазначимо, що Президент України в понеділок заявив, що перші партії з американською допомогою вже почали надходити в Україну.

"Дещо вже почало надходити, в деталях не буду казати, що конкретно. На жаль, поки що не все для того, щоб наповнити нашу армію і укомплектувати відповідну кількість бригад", –повідомив Президент Володимир Зеленський під час спільного брифінгу з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Києві.

Допомога Україна від США

20 квітня Палата представників США схвалила законопроєкт про фінансування допомоги Україні. Ще до завершення голосування за законопроєкт набралася потрібна кількість голосів. За законопроєкт віддали голоси 310 конгресменів, проти ж виступили 112.

24 квітня верхня палата Конгресу США — Сенат — остаточно підтримала закон про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Це сталося після того, як рішення схвалила нижня палата — Палата представників.

Далі законопроєкт підписав президент США Джо Байден. Він анонсував швидке відправлення військової допомоги Україні. До першого пакета в межах нової допомоги увійшли боєприпаси для HIMARS, 155-мм артилерійські снаряди, БМП Bradley, важкі протитанкові керовані ракети (TOW), ракети для ППО RIM-7 і AIM-9M та інше.

Також стало відомо, що США таємно передали Україні далекобійні ATACMS ще в складі попереднього, березневого пакета допомоги. Ці ракети вже використали в бою. Паралельно Україна домовилася із США про постачання нових ATACMS.

Згодом Сполучені Штати виділяють ще один пакет оборонної допомоги Україні на 1 мільярд доларів. До нього увійдуть ракети для HIMARS, снаряди, системи ППО та інше озброєння.

Також США виділили найбільший пакет військової допомоги Україні. Його загальна вартість становить 6 млрд. доларів.

Свіжі дописи

  • Новини

Війська рф атакували Запоріжжя, виникла пожежа: у Харкові пролунали вибухи

Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Міноборони озвучило найпопулярніші спеціальності у рекрутингових центрах армії

У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

На Миколаївщині відкрили кулінарний хаб для навчання кухарів для закладів освіти

Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Справа про неякісні кулемети: ексчиновника Міноборони Лієва відправили під варту

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Тростянці завершили основні будівельні роботи в багатоквартирних будинках

У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Демченко прокоментував співпрацю ДПСУ із “сумнівним постачальником” боєприпасів: жодного зірваного контракту

Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.