США придбали 81 бойовий літак радянських часів у Казахстану, їх можуть передати Україні, – ЗМІ

Сполучені Штати придбали в Казахстану щонайменше 81 старий літак радянського зразка, зокрема МіГ-27, МіГ-29 і Су-24. Припускається, що їх, імовірно, можуть передати у використанні Україні

Про це пише видання Kyiv Post, передає Рубрика.

Зазначається, що протягом кількох років Казахстан поступово замінював свій застарілий парк бойових літаків радянського виробництва сучасними версіями, такими як російські багатоцільові літаки Су-30СМ.

Країна продала на аукціоні 117 винищувачів і бомбардувальників радянських часів, зокрема:

  • перехоплювачі МіГ-31,
  • винищувачі-бомбардувальники МіГ-27,
  • винищувачі МіГ-29,
  • бомбардувальники Су-24 1970-х і 1980-х років.

Оголошена вартість продажу склала один мільярд казахстанських тенге, або $2,26 млн.

У пропозиції про продаж зазначалося, що літаки були в непридатному стані, їх модернізація вважалася економічно недоцільною, а їх використання як джерела запасних частин обмежене.

"Мотив покупки США залишається нерозкритим. Але йдеться про можливість їх потенційного використання в Україні, де подібні літаки перебувають на озброєнні. Продаж здійснювався через офшори", – пише видання.

Там припускають, що, зважаючи на те, що Україна продовжує покладатися на зброю радянської епохи, літак міг би служити джерелом запасних частин або бути стратегічно розгорнутим як приманка на аеродромах.

Довідка

У березні у рф заявили, що Казахстан готовий продати Україні комплектуючі для літаків Су-24 та МіГ-29, проте це повідомлення було спростовано.

Нагадаємо, в кінці 2022 року уряд Хорватії остаточно ухвалив рішення передати українським військам 14 своїх гелікоптерів Мі-8 радянського виробництва. У травні 2023 року із Загреба на територію України прилетіли 9 гелікоптерів Мі-8.

А от Австралія прийняла рішення розібрати й утилізувати відставні вертольоти Taipan замість того, щоб відправити їх в Україну.

Свіжі дописи

  • Новини

Буданов вірить в закінчення війни в цьому році: говорив також про Starlink та морські дрони

Глава ГУР Кирило Буданов заявив, що вірить в закінчення війни в Україні в 2025 році,… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Ми готові захищати країну до кінця, – Сирський на форумі розповів про моральний дух військових

Збройні сили України незважаючи на складну геополітичну ситуацію у світі в контексті російсько-української війни мають… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У столичному клубі під час вечірки лунали російські пісні: поліція проводить перевірку

Співробітники правоохоронних органів проводять перевірку за фактом виконання пісень російською мовою в розважальному закладі на… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Єрмак: для громадян України важливо, якими саме гарантіями буде забезпечене завершення війни

У Києві відбувається Форум "Україна. Рік 2025". Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив під час… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

На Берлінале українська команда фільму “Стрічка часу” розгорнула прапор з підписами військових

На Берлінському міжнародному кінофестивалі уперше показали український документальний фільм "Стрічка часу". Перед великою прем'єрою на… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Не тільки ракета “Трембіта”: на виставці озброєнь вперше показали дрон “Булава” та іншу сучасну техніку

Нещодавно на виставці Defense Tech Innovations Forum 2025 представили сотні технологічних розробок для фронту –… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.