Про це пише Wall Street Journal, передає Рубрика.
Німеччина десятки років стикалася з вимогами щодо подальших репарацій за часи Другої світової війни, іноді це погіршувало відносини з сусідніми країнами. Після війни Берлін все ж таки виплатив державам компенсації, а також понад 90 млрд доларів тим, хто пережив Голокост, та їхнім родинам.
А втім, останнім часом знову з'явилися заклики до подальших репарацій. Зокрема:
Також італійські суди присудили виплати сім'ям постраждалих від окупації, а деякі суди взагалі намагалися арештувати державні активи Німеччини в Італії. За це Німеччина подала на Італію до Міжнародного суду ООН.
"Берлін стверджує, що міжнародне право забороняє особам подавати позови проти держав в іноземних судах, і що державні активи захищені від арешту. Порушення цього принципу у випадку росії підірве давню правову позицію Німеччини", — пише WSJ з посиланням на неназваних представників Берліна.
Крім того, Німеччина стверджує, що російські активи слід залишити недоторканими, щоб використовувати їх як важіль у будь-яких переговорах щодо припинення війни та спонукання росії поступитися окупованою територією. Водночас Берлін підтримав використання надприбутків від активів для фінансування української зброї.
Як пише WSJ, юрист Барт Шевчик, який раніше консультував Єврокомісію та працював у Міжнародному суді, сказав, що занепокоєння Німеччини щодо створення прецеденту для справ про репарації є необґрунтованим.
А втім, за словами німецьких чиновників, канцлер Олаф Шольц "не бажає ризикувати". Один із неназваних посадовців сказав, що цей крок може дозволити висувати претензії щодо рабства та колоніалізму для інших європейських столиць.
Париж, Рим і Європейський центральний банк також стурбовані, що заволодіння резервами вдарить по міжнародній довірі до євро та одновалютних активів, зазначає видання.
Водночас країни "Великої семи" розділилися щодо того, чи варто конфіскувати російські активи. Наприклад, Японія, яка стикається з власними вимогами про відшкодування з боку Південної Кореї та інших сусідів, виступає проти цього кроку. Хоча у Японії запевнили, що продовжать обговорювати це питання зі своїми партнерами з G7.
Заморожені активи рф
Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну країни Заходу заморозили понад 300 мільярдів доларів російських активів.
Конфіскувати їх поки не вдалося через юридичні та репутаційні ризики. Однак США та країни G7 розглядають кілька варіантів.
Країни G7 планують обговорити ідею США щодо конфіскації доходів від активів РФ на користь України до червневого саміту.
Що відомо про передачу прибутків конфіскованих російських активів Україні
24 лютого країни Групи семи (G7) оприлюднили заяву, в якій підтвердили, що триматимуть замороженими активи росії у своїх юрисдикціях до завершення повномасштабної війни рф проти України.
28 лютого президентка Європейської Комісії фон дер Ляєн запропонувала Євросоюзу розглянути можливість використання прибутків від заморожених російських активів на користь України, зокрема, й на закупівлі військового обладнання.
Варто додати, що у Європейському Союзі підготували законодавчу пропозицію, за якою Україна почне отримувати прибутки від заблокованих активів російського Центробанку вже у липні: кошти спрямують на постачання зброї та розвиток оборонної промисловості.
19 березня Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель запропонував використати 90% доходів від заморожених в Європі активів рф на закупівлю зброї для України через Європейський фонд миру.
Нагадаємо, що Парламентська асамблея Ради Європи у вівторок, 16 квітня, закликала передати заморожені російські активи на відбудову України.
Печерський райсуд Києва відправив під варту народного депутата Євгена Шевченка. Йому оголосили підозру в держзраді… Читати більше
Спецпризначенці врятували з оточення у Курській області росії 16 військовослужбовців трьох різних підрозділів Сил оборони… Читати більше
15 листопада Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», яка визначає… Читати більше
Між Президентом України Володимиром Зеленським та майбутнім президентом США Трампом склалася конструктивна взаємодія — в української сторони… Читати більше
Значні зміни в популярності каналів та типів контенту продемонструвало нове дослідження медіаспоживання серед українців, проведене… Читати більше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц і очільник Кремля володимир путін у п'ятницю, 15 листопада, провели телефонну розмову.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.