Про це пише Економічна правда.
В Україні з 1 січня розпочалася кампанія з декларування доходів, одержаних протягом 2023 року:
Однак з 2023 року українцям треба подавати е-декларації вже за оновленими правилами, зокрема, зважаючи на те, що податкова значно розширила коло декларантів.
Які доходи треба обов'язково декларувати
У Податковому кодексі України (ПКУ) прописано, які саме доходи треба обов'язково декларувати:
*Податковим агентом можуть бути роботодавець, банк, недержавні пенсійні фонди, страхові компанії. Тож, оскільки вони вже утримали податки з доходів громадян та сплатили їх, подавати декларацію не потрібно.
Якщо ж декларацію не подати або прострочити термін, доведеться сплатити штраф – 340 грн. За повторне порушення штраф збільшується до 1020 грн.
Водночас, якщо платник податків не має документів, які підтверджують суму доходу, яку він отримав з-за кордону, та суму податку, який він заплатив у іншій країні, у такому разі він має подати заяву до податкового органу за своєю адресою до 31 грудня наступного року за відведеним.
Як подати декларацію
Платник податків до 1 травня може подати декларацію про майновий стан і доходи у кілька способів:
В Електронному кабінеті платника є електронний сервіс "Податкова декларація про майновий стан і доходи", за допомогою якого можна декларація частково заповнюється автоматично.
У ньому можна сформувати декларацію та подати її до органу контролю з копіями первинних документів, зокрема для використання права на податкову знижку.
Кому не потрібно подавати декларацію
Є випадки, коли подавати податкову декларацію не потрібно. Це стосується платників, які отримали:
Зміни під час подання декларацій з 2023 року
Ще у травні 2022 року Міністерство фінансів внесено зміни до форми податкової декларації та інструкції щодо її заповнення. Зміни почали діяти з 1 січня 2023 року.
Так, запровадили нові додатки до декларації:
Ще одне важливе нововведення стосувалось тих українців, які під час війни отримували міжнародну грошову допомогу, а також скористався правом захисту в інших країнах світу.
Такі виплати треба декларувати як іноземні доходи, але ПДФО та військовий збір сплачувати не треба. Тобто, у декларації зазначається лише сам факт отримання грошей.
Декларування для чиновників: що змінилося за рік
Після повномасштабного російського вторгнення електронне декларування для чиновників призупинили.
5 вересня 2023 року Верховна Рада підтримала законопроєкт, який передбачає відновлення електронного декларування. Однак документ передбачав відкриття декларацій лише через рік.
Однак вже 20 вересня Рада підтримала негайне відкриття декларацій чиновників, а президент Володимир Зеленський 10 жовтня підписав цей закон.
Також на початку березня 2024 року Міністерство цифрової трансформації запустило нову послугу в "Дії" для чиновників, які щороку подають електронні декларації.
Під час декларування посадовцю треба внести інформацію не лише про себе, а й про членів сімʼї. Раніше родичам потрібно було шукати та збирати документи про нерухомість, автівки, інші активи, замовляти довідку про доходи, однак зараз це можна зробити у "Дії".
У Броварах Київської області надзвичайники ліквідували загоряння на даху 25-поверхового будинку, що сталося через падіння… Читати більше
Міжнародний валютний фонд (МВФ) підготував оновлений негативний сценарій розвитку подій для України, який враховує можливість… Читати більше
Минулої доби, 21 грудня, найактивніше ворог атакував Времівський напрямок: там Сили оборони відбили 47 штурмів. Також… Читати більше
У російській федерації у ніч на 22 грудня відбулася атака невідомих безпілотників на селище Стальний… Читати більше
Укрпошта випустила нову поштову марку, присвячену легендарному українському боксеру Олександру Усику та його перемозі в… Читати більше
Українські військові досягли успіхів на південному заході від Покровська, відбивши низку позицій у ворога. Російські… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.