Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
Що робить митця митцем? Диплом художньої академії? Експонований чи проданий мистецький твір? Власна студія? Чи просто твердження: "я — мисткиня"?
Із такими міркуваннями кураторки Лізавета Герман та Марія Ланько почали працювати над виставкою і відповідним дослідженням.
Яке рішення?
Ключові теми, які розгортаються у спроєктованому Ксенією Білик експозиційному просторі виставки "Пам'яті тої, що пам'ятає":
Прологом дослідження та осердям експозиційної оповіді стала історія життя і творчої практики української художниці Аліни Ламах (1925–2020), яку знають насамперед як дружину художника Валерія Ламаха, відомого монументаліста, ключової постаті покоління шістдесятників.
(Не)розказана історія Аліни Ламах дала імпульс до роздумів над ключовими для майбутньої виставки питаннями:
"Ми задумали та почали працювати над виставкою 4 роки тому, і відтоді вона лишилася фактично не зміненою. Її наративи нині видаються нам лише актуальнішими: перевідкриття окремих епізодів українського мистецтва, новий кут зору на маргіналізовані теми та постаті його історії та діалог із суголосними, але маловідомими в Україні практиками художників з інших країн", –коментують Лізавета Герман та Марія Ланько.
Як це працює?
Виставка триватиме з 11 травня до 8 вересня.
Із детальнішою концепцією можна ознайомитися за посиланням.
Художниці та художники: Аліна Ламах, Валерій Ламах, Тереза Барабаш, Михайло Барабаш, Бібліотека Наочних Явищ (Ольга Гайдаш та Євген Шимальський), Ксенія Білик, Катерина Білокур, Джета Братеску, Анна Даучікова, Люся Іванова, Саодат Ісмаїлова, Гульнара Касмалієва та Муратбек Джумалієв, Алевтина Кахідзе, Володимир Кузнецов, Павло Маков, Малгожата Мірґа-Тас, Ада Рибачук та Володимир Мельниченко (АРВМ), Настя Стефанюк, Стас Туріна, Божена Чагарова, Марк Чегодаєв.
Лізавета Герман і Марія Ланько — незалежні кураторки, дослідниці, співзасновниці галереї The Naked Room (Київ). З 2014 року працюють як кураторський колектив. Є співзасновницями Ukrainian Emergency Art Fund. Дует організував понад 30 виставок та співпрацював із провідними мистецькими інституціями України, зокрема Національним художнім музеєм України, Мистецьким Арсеналом, Goethe–Institut, Британською Радою, Міністерством закордонних справ та Українським інститутом.
Довідка:
Jam Factory Art Center — інституція сучасного мистецтва в ревіталізованій неоготичній будівлі колишньої «Фабрики повидла», що повноцінно відкрилася в листопаді 2023 року. Через виставки, театральні, музичні, освітні та спільнотоорієнтовані проєкти центр залучає людей до діалогу та збагачення їхнього досвіду і знань.
Нагадаємо, у Парижі в колишньому будинку Алена Делона відкрили виставку творів українських митців FENÊTRE ("Вікно").
Раніше ми писали, що президент України Володимир Зеленський разом із першою леді Оленою Зеленською відвідали ретроспективну виставку української художниці-шістдесятниці Алли Горської в Українському домі.
Також повідомлялось, що у Варшаві в музеї над Віслою відбулося відкриття виставки "Тигр у саду. Мистецтво Марії Примаченко".
Зауважимо, що виставка "Тигр у саду. Мистецтво Марії Примаченко" створена на основі творів із колекції Едуарда Димшицa та є продовженням проєкту, представленого у 2022 році у Львівському Національному музеї імені Андрея Шептицького.
Вірш Тараса Шевченка "Думка" ("Нащо мені чорні брови…"), який він написав у 1838 році, презентували… Читати більше
Країни Північноатлантичного Альянсу повинні готуватися до війни та більше витрачати на оборону, інакше російська федерація… Читати більше
Офіційно зареєструвала торгівельну марку в США українська компанія DroneUA, яка працює у галузях енергетики, сільського… Читати більше
Кабінет міністрів дозволив бронювати 100% медичних працівників державних та комунальних медзакладів та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної… Читати більше
Російські військові заявили про використання дрона для знищення українського морського безпілотника, що може вплинути на… Читати більше
Сайт Агенції Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку, що займається невійськовою допомогою іншим країнам, припинив… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.