Про це йде мова у дослідженні Ukraine Support Tracker від Кільського інституту світової економіки.
Як зазначають аналітики, зокрема, протягом січня та лютого 2024 року європейські країни виділили Україні близько 6 млрд євро допомоги, з яких майже вся — для військових.
"Загалом військова підтримка Європи становить 42 млрд євро у вигляді асигнувань. Це можна порівняти з асигнуваннями США у розмірі 43,1 млрд євро. Загалом на ці два економічні блоки припадає понад 95 відсотків усієї військової допомоги, виділеної Україні, на суму близько 88 мільярдів євро", наголосили у дослідженні.
Станом на 29 лютого донори та Євросоюз виділили 89,9 млрд євро допомоги на військову, гуманітарну та фінансову підтримку України, з них від США — 67 млрд євро.
Водночас з літа 2023 року асигнування Європи стабільно перевищували асигнування від Сполучених Штатів, оскільки Конгрес понад рік не ухвалював жодної нової допомоги Україні.
"За останні місяці Європа наздогнала відставання, однак вона не змогла заповнити велику прогалину, залишену США, особливо щодо боєприпасів. Тому новий пакет допомоги США є гарною новиною для України", — зазначив керівник підрозділу Ukraine Support Tracker Крістоф Требеш.
З його слів, до кінця 2024 року підтримка західних партнерів може знову досягти рівня початку та середини 2023 року.
Зазначимо, що Ukraine Support Tracker — це дослідження від Кільського інституту світової економіки, яке відстежує та кількісно оцінює військову, фінансову та гуманітарну допомогу Україні з 24 січня 2022 року. Він охоплює 41 країну, зокрема країни-члени ЄС, інші члени G7, а також Австралію, Південну Корею, Туреччину, Норвегію, Нову Зеландію, Швейцарію, Китай, Тайвань, Індію та Ісландію.
Останнє оновлення зроблено включно до 29 лютого 2024 року (з уточненням станом на 25 квітня). Інститут рахує допомогу Україні, відстежуючи асигнування — допомогу, яка була доставлена або підготовлена для надання Україні, — а не зобов'язання країни передати таку допомогу.
Що відомо про надання допомоги Україні від США
20 квітня Палата представників США схвалила законопроєкт про фінансування допомоги Україні. Ще до завершення голосування за законопроєкт набралася потрібна кількість голосів. За законопроєкт віддали голоси 310 конгресменів, проти ж виступили 112.
Варто додати, для того, щоб документ набув сили закону, він має бути проголосований обома палатами Конгресу й підписаний президентом США.
Тому вже 24 квітня Сенат остаточно підтримав закон про допомогу Україні на майже 61 мільярд доларів.
А згодом цього ж дня президент США Джо Байден підписав його. Також глава Білого дому оголосив про новий пакет військової допомоги Україні. Його розмір становить 1 млрд доларів.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.