Про це пише Рубрика, посилаючись на Мінсоцполітики.
Як пояснили у відомстві, за понад два роки повномасштабної війни, яку розв'язала росія, велика кількість українців постраждали від злочинів країни-агресора.
"Загибель або зникнення безвісти близьких та рідних, примусове переміщення, фізичні і психологічні травми, отримання інвалідності, – на жаль, це відбувається з кимось з українців щодня.
Для фіксації матеріальної шкоди і подальшого надання допомоги постраждалим, в країні вже діє Реєстр пошкодженого та знищеного майна. Проте обліку даних про постраждалих, які зазнали нематеріальної шкоди – тобто завданої життю та здоров'ю людини – поки що не існує", – пояснили в міністерстві.
Зазначають, що законопроєкт № 10256 розроблений Мінсоцполітики спільно з широким колом міжнародних та українських експертів.
Він дасть можливість створити Державний реєстр осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії рф проти України. Цим самим – забезпечити збір та облік інформації про шкоду, завдану країною-агресором життю і здоров'ю українців, заявили в міністерстві.
"Своєю чергою, це дасть змогу державі й громадянам не просто фіксувати всі факти заподіювання шкоди життю і здоров'ю, а сформувати набори даних, які в майбутньому можуть допомогти довести завдану шкоду при зверненні громадян до Міжнародного компенсаційного механізму за відшкодуванням збитків коштом репарацій.
Крім того, створення системи обліку осіб, життя і здоров'я яких постраждало внаслідок російської агресії, дасть можливість Міністерству соціальної політики надавати соціальну підтримку особам, які постраждали, значно раніше – не чекаючи, поки така особа отримає бюрократичні підтвердження і відповідний "статус" (ВПО, особи з інвалідністю і т.д.)", – зауважили у повідомленні.
Також у міністерстві наголосили, що Державний реєстр осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії, має стати складовою загальної екосистеми системи реєстрів шкоди й збитків, завданих російською агресією.
Окрім цього, створення реєстру постраждалих забезпечить облік видатків державного та місцевого бюджетів, які спрямовуються на надання підтримки українцям, що постраждали від війни.
У відомстві додали, що надалі Україна планує також використати інформацію про всі види шкоди і видатки в результаті агресії росії для отримання репарацій.
Що відомо про Реєстр збитків
Як повідомляла Рубрика, 17 травня на саміті Ради Європи у Рейк'явіку понад 40 країн і ЄС підписали договір про створення Реєстру збитків, завданих Україні агресією рф.
Він створюється як платформа для міжурядової співпраці, яка діє в інституційних рамках Ради Європи. Реєстр є юридичною особою відповідно до національного законодавства Королівства Нідерландів і України та розташований фізично в Нідерландах.
Варто додати, що 22 березня 2024 року Реєстр збитків відкрив свій офіс у Києві. Реєстр збитків України було створено у відповідь на резолюцію Генасамблеї ООН про "Сприяння виправленню та відшкодуванню за агресію проти України".
Нагадаємо, що у "Дії" з'явився новий сервіс, завдяки якому можна подати заяву до міжнародного Реєстру збитків, але поки що тільки на знищену або пошкоджену нерухомість.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.