Про це пише Reuters з посиланням на супутникові знімки від Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень Великої Британії (RUSI).
Йдеться про російське судно "Ангара", яке з серпня 2023 року перемістило до російських портів тисячі контейнерів, ймовірно, з північнокорейськими боєприпасами.
З лютого цього року корабель стоїть на якорі в китайській верфі в східній провінції Чжецзян.
У RUSI наголосили, що "Ангара" здійснила щонайменше 11 перевезень між північнокорейським портом Раджин і російськими портами з серпня 2023 року і ще в січні цього року була пришвартована в портах Північної Кореї та росії з вимкненим транспондером.
А 9 лютого судно прибуло до Китаю нібито для ремонту або технічного обслуговування.
Reuters пише, що присутність цього корабля в китайському порту підкреслює виклики, з якими стикаються Сполучені Штати та їхні союзники, коли вони намагаються "задушити" військову та економічну підтримку росії.
Очікується, що допомога Китаю у відновленні російської армії стане головною темою обговорень цього тижня, коли державний секретар США Ентоні Блінкен відвідає Пекін.
Другий за рангом дипломат Держдепартаменту Курт Кемпбелл цього місяця заявив, що Вашингтон не буде "сидіти осторонь", якщо Пекін збільшить свою підтримку москви.
Представник Держдепу наголосив, що йому відомі "достовірні повідомлення з відкритих джерел" про те, що "Ангара" зараз пришвартована в китайському порту, і порушив це питання перед китайською владою.
Він закликав всі країни виконувати свої зобов'язання згідно з резолюцією Радбезу ООН, яка передбачає обмеження торгівлі з Північною Кореєю та вимогу скасувати реєстрацію будь-яких суден, залучених до незаконної діяльності.
Посольство Китаю у Вашингтоні заявило, що йому невідомі деталі, пов'язані з "Ангарою", але додало, що:
"Китай завжди виступає проти односторонніх санкцій і довгострокової юрисдикції, які не мають підґрунтя в міжнародному праві або мандаті Ради Безпеки".
Міністерство закордонних справ Китаю також заявило, що не має інформації з цього приводу.
Ставлення Китаю до війни
Китай від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну зайняв нібито нейтральну позицію. Офіційно він не засудив Москву, але заявив, що підтримує суверенітет України.
При цьому Пекін продовжує торгувати з Москвою, а китайські компанії продають Росії деяке озброєння.
Раніше Китай оприлюднив свій "мирний план" для України, але його розкритикували. Також у Китаї виступили за проведення мирної конференції щодо України, але хочуть, щоб на ній були присутні представники Москви.
Президент Володимир Зеленський також заявляв, що Китай відіграє велику роль у світі, тому Україна хоче, щоб ця країна була залучена до формули миру.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.