fbpx
Сьогодні
12:44 24 Кві 2024

Британська розвідка: у російських судах знаходиться рекордна кількість справ про дезертирство

У військових судах російської федерації розглядають рекордну кількість справ про дезертирство, також є рекордною кількість прохань від громадян країни-агресорки про притулок в іноземних країнах.

Про це пише Рубрика, посилаючись на огляд розвідки Міноборони Британії станом на 24 квітня.

Британські аналітики посилаються на дані російського незалежного видання "Медіазона", яке пише, що у березні російські військові суди засудили за дезертирство рекордну кількість військовослужбовців Збройних сил росії – 64 особи.

Загалом же з моменту "часткової" мобілізації у вересні 2022 року кількість таких справ у судах становить 7400, найбільше з них припадає на Московську область – 496.

У британській розвідці наголошують, що "багато солдатів, яких вдалося розшукати і які постали перед військовим судом, отримавши умовні терміни, повернулися до своїх частин і на фронт".

Також і Міноборони Британії зазначають, що рекордного рівня сягнула і кількість прохань про надання притулку в західних країнах від громадян росії, які ухиляються від військової служби.

У відомстві підкреслюють, що російські солдати, в тому числі примусово призвані під час "часткової" мобілізації у вересні 2022 року, зобов'язані залишатися на військовій службі на невизначений термін з невеликою перспективою звільнення.

Нагадаємо, у вересні 2022 року президент росії володимир путін підписав закон із поправками до Кримінального кодексу рф про покарання за дезертирство, мародерство і здачу в полон.

Самовільне залишення частини в період мобілізації та воєнного стану (стаття 337 КК) каратиметься суворіше, ніж у звичайний час. Так, якщо подібна відсутність у частині триває:

  • від двох до 10 діб, за це загрожуватиме до 5 років позбавлення волі (а не до одного року),
  • від 10 діб до одного місяця – до 7 років позбавлення волі (а не до трьох років),
  • понад місяць – від 5 до 10 років колонії (а не до п'яти років).

Також британська розвідка звернула увагу на російську практику використання загороджувальних загонів для розстрілу дезертирів.

Що відомо про мобілізацію в росії

Додамо, що москва планує і далі поповнювати лави окупантів. Нещодавно в Британії спрогнозували, що у 2024 році російська влада, щоб компенсувати значні втрати у війні проти України, хоче залучити до своєї армії близько 400 тисяч військовослужбовців за контрактом.

А путін заявив, що до кінця року на війну проти України назбирає півмільйона росіяннаразі воюють 617 тисяч.

Окрім того, продовжується прихована мобілізація на тимчасово окупованих територіях України. На території Луганської області російські загарбники розпочали так звану весняну хвилю "мобілізації".

Також на лівому березі Дніпра окупанти під виглядом "виборів" збирали інформацію про людей для того, щоб їх потім мобілізувати.

Своєю чергою у британській розвідці вважають, що плани рф створити вже цього року дві нові армії зіштовхнуться з нестачею нової техніки та проблемами з інфраструктурою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: