fbpx
Сьогодні
12:37 23 Кві 2024

Сольський відреагував на підозру НАБУ: "мова йде про події 2017-2018 років, коли я був адвокатом"

Фото: agropolit.com

23 квітня Національне антикорупційне бюро України повідомило, що чинного міністра аграрної політики та продовольства України Миколу Сольського викрито на заволодінні державною землею: очільник відомства прокоментував підозру НАБУ.

Про це пише Рубрика, посилаючись на заяву Мінагрополітики, що цитує слова аграрного міністра.

"Події, щодо яких, за інформацією НАБУ, мені повідомлено про підозру і щодо яких поширюються інформація в ЗМІ, стосуються періоду 2017-2018 рр., тобто в час коли я був адвокатом та не був ані Міністром аграрної політики та продовольства України, ані Головою Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики", – заявив очільник міністерства.

Як зауважив Сольський, обставини семирічної давнини стосуються спору між державними підприємствами та фізичними особами, зокрема військовослужбовцями АТО, за землі, які були надані останнім у володіння "відповідно до закону".

"Спори вирішуються судами, в тому числі Верховним судом, і як мені відомо, на сьогоднішній день ряд рішень констатують відсутність права держпідприємств на землі, які, ймовірно, має на увазі НАБУ", – додав міністр.

Очільник відомства запевнив, що буде максимально відкритим для встановлення істини. Однак підкреслив, що в цьому немає потреби, адже всі дані відкриті для правоохоронців, а докази та аргументи сторін перебувають на розгляді судів.

Нагадаємо, що 23 квітня Національне антикорупційне бюро України повідомило, що чинного міністра викрито на заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн.

Що відомо про справу заволодіння землею

За інформацією НАБУ, учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

У відомстві заявили, що надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Як додали у НАБУ, унаслідок реалізації оборудки у 2017−2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн.

Наразі про підозру повідомили:

  • організатору схеми,
  • чинному міністру,
  • двом кураторам органів Держгеокадастру,
  • особі, яка сприяла вчиненню злочину.

Триває вручення підозр іншим учасникам злочинної схеми.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: