Схвалення у Сполучених Штатах допомоги Україні спонукає Євросоюз до активнішої підтримки, - фон дер Ляєн
Схвалений нещодавно Палатою представників Сполучених Штатів Америки пакет з допомогою Україні спонукатиме країни Європейського Союзу надавати активнішу підтримку.
Так вважає президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, заявивши про це в інтерв'ю Politico.
Як вважає очільниця Єврокомісії, Європа не буде робити перепочинок у своїх зусиллях з надання допомоги Києву після рішення Палати.
У цьому контексті вона згадала свою розмову з президентом США Джо Байденом, яка відбулась напередодні.
"Я сказала президенту Байдену, що це рішення (Палати представників – Ред. заохотить Європу до подальшого посилення власної військової підтримки України", наголосила фон дер Ляєн.
Окірм того, президентка ЄК додала, що ЄС буде підтримувати Україну і надалі.
"Ми будемо з Україною стільки, скільки буде потрібно, тому що це правильно. А також тому, що альтернатива поставила б під загрозу нашу власну свободу", – підкреслила очільниця Єврокомісії.
Фон дер Ляєн також привітала рішення Палати, яке, як очікується, незабаром буде схвалене Сенатом і підписане Байденом. Вона назвала його поворотним моментом у війні, який підніме дух українців після місяців поганих новин і поразок.
"Історичне двопартійне рішення Конгресу США матиме величезний психологічний ефект і реально змінить ситуацію на полі бою", – сказала президентка ЄК.
При цьому вона додала, що "відновлена підтримка підніме бойовий дух всієї країни".
Фон дер Ляєн зазначила, що Європа також надала "безпрецедентну" підтримку Києву.
"Цього тижня Європейський Союз та його держави-члени вже нададуть Україні та українцям в Європі допомогу на суму майже 100 мільярдів євро. І ми вже домовилися про ще десятки мільярдів євро, які надійдуть у наступні роки", – розповіла глава ЄК.
Нагадаємо, що Адміністрація Сполучених Штатів Америки готує більший, ніж зазвичай, пакет військової допомоги Україні, який включатиме бронетехніку на додаток до терміново необхідної артилерії та засобів протиповітряної оборони.
Що відомо про надання допомоги Україні від США
20 квітня Палата представників США схвалила законопроєкт про фінансування допомоги Україні. Ще до завершення голосування за законопроєкт набралася потрібна кількість голосів. За законопроєкт віддали голоси 310 конгресменів, проти ж виступили 112.
Президент Сполучених Штатів закликав Сенат якнайшвидше схвалити законопроєкт про допомогу Україні.
Згодом лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер повідомив, що у вівторок, 23 квітня, Сенат Сполучених Штатів Америки розгляне законопроєкт про допомогу Україні, який нарешті схвалила 20 квітня Палата представників.
Варто додати, для того, щоб документ набув сили закону, він має бути проголосований обома палатами Конгресу й підписаний президентом США.