Попри війну іноземні студенти продовжують обирати навчання в Україні і радять її своїм друзям, – дослідження УДЦМО

Як навчаються іноземні студенти в Україні під час війни, чому обирають обирають Україну та що думають про українську освіту.

Про це йдеться в дослідженні Українського державного центру міжнародної освіти (УДЦМО).

Результати дослідження презентувала директорка УДЦМО Олена Шаповалова під час Українського форуму міжнародної освіти 10 квітня 2024 року у Києві.

Відповідно до інформації з Єдиної державної електронної бази з питань освіти станом на 1 січня 2024 року в українських закладах освіти на основному навчанні здобувало вищу освіту 34 462 іноземних студента. (До 24 лютого 2022 року в українських ЗВО здобували освіту понад 84 тисячі іноземних громадян).

Найбільше студентів із Китаю, Індії, Азербайджану, Марокко, Нігерії, Туреччини, Туркменістану, Грузії, рф, Ізраїлю.

Проте, згідно з дослідженням, під час воєнного стану лише 15 % іноземних студентів живуть і навчаються на території України. Решта – перебувають у себе на батьківщині чи в іншій країні.

На запитання "Чи мають бажання іноземні студенти повернутися в Україну для продовження очного навчання (у разі перебування за кордоном)?" відповіді були такими:

  • 47% – так, хочуть повернутися в Україну
  • 17% – ні, хочуть продовжити навчання дистанційно
  • 16% – хочуть навчатися у філії українського університету за кордоном
  • 20% – не визначилися.

ТОП-10 університетів, в яких навчається найбільше іноземних студентів:

  • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
  • Запорізький державний медичний університет
  • Харківський національний медичний університет
  • Національний медичний університет імені О. О. Богомольця
  • Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова
  • Одеський національний медичний університет
  • Тернопiльський національний медичний університет iменi I. Я. Горбачевського МОЗ України
  • Державний вищий навчальний заклад «Ужгородський національний університет»
  • Дніпровський медичний університет
  • Київський національний університет технологій та дизайну

Найпопулярніші спеціальності, на яких вчаться іноземці в Україні, це медицина, стоматологія, фармація і промислова фармація, а також менеджмент.

У зв'язку з війною більшість студентів навчається дистанційно – 63%. Решта – в очному або змішаному форматі.

Воєнний стан також мав вплив і на вступну кампанію. У період із 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року українськими закладами освіти було зареєстровано лише 14 341 запрошення на навчання для іноземців.

"Це значно менше, ніж було до повномасштабного вторгнення, коли ми реєстрували майже 50 тисяч запрошень для іноземних громадян. Проте навіть зараз в таких складних умовах ми залучаємо студентів, популяризуємо українську освіту, організовуємо виставки, візити, запроваджуємо стипендійні програми, налагоджуємо взаємодію з іншими країнами", – підкреслює директорка УДЦМО Олена Шаповалова.

Як зазначає Олена Шаповалова, прикладом такої успішної взаємодії є співпраця з Королівством Марокко. Завдяки посиленій роботі із Міністерством освіти Марокко вдалося досягти домовленостей щодо визнання дистанційної освіти та можливості студентам-медикам та фармацевтам пройти стажування у медзакладах Марокко. Українські ЗВО зі свого боку зараховуватимуть таке стажування.Таке рішення дозволяє й надалі запрошувати та навчати марокканських студентів, які традиційно є однією з найбільш чисельною групою іноземних студентів Україні.

Згідно із дослідженням, іноземці обирають українські ЗВО через:

  • помірну вартість навчання і проживання (38 %),
  • якість освіти (25%),
  • бажання навчатися в Європі (18%).

Найпопулярнішим джерелом інформації про можливість навчання в Україні є рекомендація друзів. Так, 46 % опитаних іноземних студентів дізналися про навчання в Україні від друзів та родичів, які вже здобували освіту в Українських ЗВО. Іншими джерелами інформації є освітнє агентство, інтернет та соцмережі, посольства України, освітні виставки.

Майже третина студентів не вбачає проблем в українській освіті. Серед проблем, пов'язаних із навчанням в Україні, решта іноземних студентів називає:

  • іспит КРОК (складність і погана підготовка),
  • воєнний стан,
  • корупцію та інші.

Загалом іноземним студентам подобається Україна – вони дають позитивну оцінку і умовам навчання, і проживання.

"Ми опитали майже три з половиною тисячі іноземних студентів з різних країн світу і запитали, чи готові вони продовжувати навчання в Україні, не дивлячись на повномасштабне вторгнення. Чи готові вони рекомендувати українську освіту для інших своїх друзів, колег. І нам було приємно отримати результати, що більшість іноземних студентів готові продовжувати навчання в Україні, а також готові рекомендувати навчання в Україні своїм друзям", – розповіла директорка УДЦМО Олена Шаповалова.

Так, у разі продовження воєнного стану в Україні 56 % іноземних студентів говорить про своє повернення в Україну. А також 45 % рекомендуватимуть своїм знайомим навчання в Україні.

Довідка

Дослідження "Іноземні студенти в Україні під час війни (2022-2023)" проведено ДП "Український державний центр міжнародної освіти". Опитування іноземних студентів проходило у період з 4 травня по 23 вересня 2023 року у форматі інтерв'ю та онлайн опитування. У ньому взяли участь 3445 іноземних студентів, які навчаються в українських закладах освіти.

Дослідження опубліковане на сайті Українського державного центру міжнародної освіти українською та англійською мовами за посиланням.

Нагадаємо, у МОН очікують, що кількість вступників до українських закладів вищої освіти цьогоріч становитиме приблизно 260 тисяч осіб. Частина абітурієнтів для вступу повернулася з-за кордону.

Свіжі дописи

  • Новини

В Україні змінили дату Дня ракетних військ та артилерії

В Україні відсьогодні День ракетних військ і артилерії будуть відзначати щороку 4 грудня. Про це… Читати більше

Saturday November 2nd, 2024
  • Новини

“(Ла)гідна офлаїнізація”: в Україні запустили офлайн-соцмережу для об’єднання українців та підтримки ЗСУ

Український стартап Quests Inc у співпраці з благодійним фондом "Гуманітарні сили України" запустив челендж "(Ла)гідна… Читати більше

Saturday November 2nd, 2024
  • Новини

В Австралії у віці близько 110 років помер Кассіус – найбільший у світі крокодил, що жив у неволі

В австралійському заповіднику Marineland Melanesia Crocodile Habitat помер Кассіус — найбільший у світі крокодил, який… Читати більше

Saturday November 2nd, 2024
  • Новини

Власні крилаті та балістичні ракети: Україна створить сучасні боєприпаси до середини 2025 року

До середини 2025 року Україна планує отримати власні крилаті та балістичні ракети, що стане значним… Читати більше

Saturday November 2nd, 2024
  • Новини

Сили оборони стримують один з найпотужніших наступів від початку повномасштабної російської агресії, – Головнокомандувач

На сьогодні Збройні сили України стримують масштабний наступ російських військ, який є одним з найпотужніших… Читати більше

Saturday November 2nd, 2024
  • Новини

На сценах Нідерландів та Бельгії виступить Одеська національна опера

1 листопада Одеська національна опера розпочала свій гастрольний тур у Королівствах Нідерландів та Бельгії. Першою… Читати більше

Saturday November 2nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.