Не більше трьох місяців: МОЗ розглядає законопроєкт про зберігання ембріонів

Міністерство охорони здоров'я розглядає законопроєкт "Про застосування допоміжних репродуктивних технологій". Спільнота репродуктологів виступає проти законопроєкту в такому вигляді.

Про це кажуть в Українській асоціації репродуктивної медицини, передає Рубрика.

Асоціація репродуктологів України заявила, що законопроєкт передбачає кріоконсервацію ембріонів людини як тимчасовий захід їх зберігання до проведення ембріотрансферу (переселення ембріонів до матки) з визначенням дати ембріотрансферу не довше як на три місяці.

"Тобто якщо людина має кріоконсервовані ембріони та захищає Україну в лавах ЗСУ, то на використання цих ембріонів є три місяці, а потім їх потрібно знищити. Подальше зберігання заборонене", – кажуть в асоціації.

Також в асоціації виступають проти пункту в законопроєкті про заборону на культивування ембріонів людини для кріоконсервації (без подальшого ембріотрансферу).

Зазначають, що культивувати можна щонайбільше два, а у виняткових випадках три ембріони людини.

Спільнота репродуктологів не підтримує норму, оскільки успіх лікування залежить від кількості та якості яйцеклітин і ембріонів, які можна отримати. А оптимальна кількість яйцеклітин для отримання вагітності після ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій) становить 14–16 яйцеклітин на стимуляцію.

"Не кожна яйцеклітина дає початок розвитку ембріону й вагітності. Заборона на кріоконсервування ембріонів або обмеження зберігання трьома місяцями призведуть до того, що всі інші яйцеклітини та ембріони, згідно з законопроєктом, мусимо викинути у смітник", – додають в асоціації.

Що говорять у МОЗ?

Перший заступник міністра охорони здоров'я Сергій Дубров розповів, що мова йде про абсолютно новий законопроєкт, який можуть плутати з законопроєктом 2021 року, що зберігається в архіві сайту міністерства. Нового проєкту на сайті МОЗ та на громадському обговоренні немає.

Дубров зазначив, що мали перше установче засідання робочої групи минулої середи, а цей документ законопроєкту – робочий варіант, до якого повинні були внесли свої пропозиції, рекомендації та опрацювати. Його виставлять на громадське обговорення після загального висновку з експертами й комітетом.

"Мене і деяких членів асоціації включили в робочу групу для розгляду законопроєкту, який МОЗ хоче дати в Раду за підписом Кабміну. Перед обговоренням нам надіслали варіант, на який вся репродуктивна спільнота вибухнула. За це нас попросили видалитися з групи через ніби конфлікт інтересів. Ми видалилися, але сказали, що законопроєкт непрофесійний", – каже голова асоціації Олександр Юзько.

22 листопада Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, за яким держава повинна забезпечувати українських захисників та захисниць безоплатним забором та збереженням репродуктивних клітин.

А 12 березня 2024 року президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження генофонду українського народу".

"Рубрика" дізналась, як проходить така процедура, скільки вона може коштувати для військових та які юридичні питання можуть виникнути за народження дитини без біологічних тата чи мами. Читайте докладніше у нашій статті: "Заморожене майбутнє: чому військовим варто зберегти свій генетичний матеріал".

Свіжі дописи

  • Новини

У Санкт-Петербурзі на території військової академії зв’язку пролунав вибух: є поранені

У Санкт-Петербурзі прогримів вибух на території військової академії зв’язку. Місцева влада заявила про постраждалих. Про… Читати більше

Friday May 17th, 2024
  • Новини

У Львівському історичному музеї відкрили виставку меморіальних вишиванок

Днями у Львівському історичному музеї презентували виставковий проєкт «(Не)тлінні». Його присвятили Всесвітньому дню вишиванок, а… Читати більше

Friday May 17th, 2024
  • Новини

Генштаб: ворог активно наступає на Покровському і Придніпровському напрямках, Сили оборони стримують натиск

На Краматорському, Покровському та Придніпровському напрямках зросла кількість бойових зіткнень, на Харківському напрямку українські захисники… Читати більше

Friday May 17th, 2024
  • Новини

Мінветеранів перезапускає бренд “Створено захисниками”

Міністерство у справах ветеранів спростило алгоритм отримання ветеранами-підприємцями маркування “Створено захисниками”. Про це повідомляє Рубрика,… Читати більше

Friday May 17th, 2024
  • Новини

У російському Туапсе зупинився НПЗ через атаку українських безпілотників, – Reuters

Пожежа на російському нафтопереробному заводі у російському Туапсе призвела до його аварійного закриття. Раніше завод… Читати більше

Friday May 17th, 2024
  • Новини

Обстріл Харкова: зросла кількість загиблих та поранених

У Харкові зросла кількість загиблих та поранених унаслідок сьогоднішнього удару російських військ по місту. Про… Читати більше

Friday May 17th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.