У МЗС обговорили з послом Китаю перспективи участі у Саміті миру та подальшу співпрацю
22 квітня перший заступник міністра закордонних справ України Андрій Сибіга прийняв посла Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжуна.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Міністерство закордонних справ.
Сторони обговорили питання активізації українсько-китайського політичного діалогу, перспективи участі Китаю у реалізації Формули миру Президента України Володимира Зеленського та у першому інавгураційному Саміті миру у Швейцарії.
Співрозмовники констатували, що вкрай важливим є дотримання принципів Статуту ООН та міжнародного права, зокрема, взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності є фундаментом, на якому ґрунтуються двосторонні відносини України і Китаю.
Андрій Сибіга відзначив тенденцію зростання товарообігу між двома країнами, який досяг 12.8 млрд. дол. США у 2023 році. Дипломати обговорили графік роботи механізмів двосторонньої взаємодії на різних рівнях на найближчу перспективу.
Відбувся обмін думками щодо розширення співробітництва у агропромисловій сфері, де є значний потенціал. Андрій Сибіга наголосив, що Україна готова відігравати роль у забезпеченні продовольчої безпеки світу.
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, посол України у Китаї Павло Рябікін зустрівся зі спеціальним представником уряду КНР у справах Євразії Лі Хуеєм та підтвердив запрошення китайській стороні взяти участь у Глобальному саміту миру, що відбудеться у Швейцарії в червні. Однією з тем переговорів була війна.
Крім того, в Офісі Президента 7 березня відбувся брифінг під головуванням керівника Офісу Глави держави Андрія Єрмака щодо безпекової ситуації в Україні та інших питань для делегації КНР на чолі зі спеціальним представником уряду з питань Євразії Лі Хуеєм. Міністерство закордонних справ Китаю назвало переговори відвертими та дружніми.
Ставлення Китаю до війни
Китай від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну зайняв нібито нейтральну позицію. Офіційно він не засудив Москву, але заявив, що підтримує суверенітет України.
При цьому Пекін продовжує торгувати з Москвою, а китайські компанії продають Росії деяке озброєння.
Раніше Китай оприлюднив свій "мирний план" для України, але його розкритикували. Також у Китаї виступили за проведення мирної конференції щодо України, але хочуть, щоб на ній були присутні представники Москви.
Президент Володимир Зеленський також заявляв, що Китай відіграє велику роль у світі, тому Україна хоче, щоб ця країна була залучена до формули миру.