Про це розповідає Рубрика, посилаючись на МОЗ.
У чому проблема?
На сьогодні внаслідок цілеспрямованих обстрілів та ударів росії по українській цивільній інфраструктурі, в тому числі й медичній, пошкоджено 1581 об'єкт медзакладів та ще 210 — зруйновано вщент. Але попри численне навантаження, робота з облаштування та відновлення українських медзакладів активно триває. щоби українці мали безперешкодний доступ до медичних послуг.
"Завдяки співпраці МОЗ та ВООЗ, у найбільш постраждалих від війни регіонах, ми встановлюємо модульні клініки "первинки" та станції екстреної медичної допомоги. Таким чином, ми відновлюємо доступ мешканців цих регіонів до потрібних медичних послуг, надання яких, через повномасштабну війну та руйнування медичної інфраструктури, було значно ускладнено", — сказав міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.
Яке рішення?
За словами міністра, поява модульних амбулаторій допомагає оперативно розв'язати важливу проблему у забезпеченні пацієнтів першочерговими медичними послугами.
«Ці об'єкти є символом надії та стійкості для сумських громад, які глибоко постраждали від війни. У 2024 році та надалі ВООЗ продовжуватиме підтримувати громади шляхом забезпечення безперебійного доступу до первинної та спеціалізованої медичної допомоги, відновлення закладів охорони здоров'я та зміцнення медичних можливостей у невідкладній хірургії, травматології та реабілітації», — сказав Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.
Зазначимо, що станція розрахована на розміщення трьох бригад екстреної медичної допомоги та забезпечуватиме роботу персоналу з обслуговування жителів Охтирки й прилеглих населених пунктів, в тому числі й прикордонних.
Як це працює?
Нова конструкція складається з восьми збірних модулів, об'єднаних у повноцінне приміщення, та включає:
Також важливо, що модульна станція зможе функціонувати навіть за умов блекаутів, адже її обладнано генератором для безперебійного електроживлення та вентиляторами, які підтримують оптимальне середовище у медзакладі.
На сьогодні в Україні вже успішно працюють дві станції для бригад екстреної медичної допомоги та 15 модульних клінік первинної допомоги, які були встановлені ВООЗ у координації з МОЗ України.
Проєкт реалізується в Херсонській, Харківській, Сумській, Донецькій та Миколаївській областях, які найбільше постраждали від війни. Модульні клініки наразі є тимчасовим рішенням як заміна пошкоджених об'єктів, які можуть використовуватись понад 10 років. У 2024 році проєкт зі встановлення модульних медичних закладів триватиме й надалі.
Зазначимо, що модульна станція для бригади екстреної медичної допомоги в Охтирці побудована за підтримки Німеччини.
Минулої доби, 14 листопада, на фронті було зафіксовано 144 бойові зіткнення Збройних сил України з… Читати більше
У росії в ніч проти 15 листопада ударні дрони атакували Краснодарський край, де розташований військовий… Читати більше
Кількість поранених внаслідок масованого комбінованого ворожого удару по Одесі зросла до 10, серед яких двоє… Читати більше
Перша леді Олена Зеленська повідомила, що в 13 містах України вже працюють 17 освітніх просторів… Читати більше
В Одесі надвечір 14 листопада пролунали вибухи. Військові попередили про швидкісну ціль. Внаслідок ворожої атаки… Читати більше
"Укрпошта" презентує нову художню марку "Тризуб Незалежності" до Дня Гідності та Свободи, який вшановує події… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.