Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
"Росіяни продовжують нещадно обстрілювати наші міста, знищувати життя українських громадян. Сумщина, яка зазнала значних руйнувань ще на початку повномасштабної війни, продовжує страждати від атак ворога", – зазначила Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Яке рішення?
Тому в Сумах запрацював Центр допомоги врятованим, де усі, хто постраждав від війни, зокрема, сексуального насильства, зумовленого війною, можуть отримати безоплатну та конфіденційну соціально-психологічну, юридичну та інформаційну підтримку.
"Важливо, аби ті, хто пережили/переживають жахи війни, відчували, що про них піклуються, могли отримати кваліфіковану комплексну допомогу. Тому відкриття 12-го Центру допомоги, у Сумах, поблизу місць активних бойових дій є життєво необхідним", – прокоментувала Ольга Стефанішина.
В Центрі допомоги врятованим в Сумах працюватимуть:
Як це працює?
Мешканці міста та області, люди, які виїхали із зони бойових дій і внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до Центру, щоб отримати інформацію щодо:
До Центру можна звертатися за комплексною та компетентною психологічною підтримкою. У складних випадках, зокрема сексуального насильства, повʼязаного з війною, фахівчині/-ці Центру довгостроково допомагатимуть постраждалим подолати посттравматичний синдром та повернутись до нормального життя.
"Щодня сотні тисяч українців страждають від безжальної війни. Наша місія – підтримувати їх, надавати комплексну соціальну та психологічну допомогу, а також допомогти пережити травматичний досвід війни. Ми раді оголосити про розширення нашої мережі підтримки новим Центром допомоги врятованим у Сумах, який приєднався до нашої мережі стаціонарних та мобільних центрів по всій Україні. У новому центрі працюватимуть віддані своїй справі висококваліфіковані фахівці та фахівчині, які надаватимуть ефективну та всебічну підтримку, зокрема тим, хто постраждав від сексуального насильства, зумовленого війною. Ми щиро вдячні Уряду України та нашим міжнародним партнерам за можливість надавати допомогу ще більшій кількості українців та українок", – зазначив Представник UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, Массімо Діана.
Створення Центрів у 2022 році ініціювала Ольга Стефанішина, Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Станом на сьогодні Центри допомоги врятованим вже працюють у Запоріжжі, Дніпрі, Києві, Львові, Чернівцях, Мукачеві, Кропивницькому, Одесі, Полтаві, Харкові, та Херсоні.
Минулого тижня роботу розпочали також три мобільні Центри допомоги врятованим, які допомагатимуть мешканцям деокупованих регіонів України у Київській, Сумській, Чернігівській, Харківській та Херсонській областях.
За час роботи фахівці та фахівчині Центрів надали допомогу понад 35 тисячам громадян.
Звернутись до Центрів допомоги врятованим може кожен, хто потребує фахової допомоги та консультацій.
Адреса і контакти Центру у Сумах:
м. Суми, вул. Воскресенська, 13а
ПН-ПТ 9:00 – 16:00
Гаряча лінія:
+38 050 851 79 35
Контакти інших Центрів допомоги можна знайти на Платформі допомоги врятованим: https://www.help-platform.in.ua/
Центр допомоги врятованим у м. Суми створений за ініціативи Офісу Віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, у партнерстві з UNFPA, Фондом Народонаселення ООН в Україні, за фінансової підтримки урядів Австрії, Бельгії, Іспанії, Швеції та у співпраці з виконавчим партнером БО "БФ "Посмішка ЮА".
Як повідомляла Рубрика, в Україні запустили мобільні Центри допомоги врятованим, завдяки яким мешканці деокупованих територій та прифронтових регіонів України зможуть отримувати кваліфіковану психологічну, соціальну та юридичну підтримку.
Нагадаємо, дружина Президента Олена Зеленська повідомила, що в Україні працюють уже 11 Центрів допомоги врятованим, які безкоштовно надають комплексну підтримку з різних питань.
Спецпредставник президента США з питань України та росії Кіт Келлог сьогодні прибув до України. Завтра… Читати більше
Львівський п’ятикласник Роман Терлич за виграні на олімпіаді «Квести і Тести» 50 000 гривень купив… Читати більше
Айтівець Олександр Павелко та дизайнерка Єлизавета Горбачова створили застосунок «ПДР.ai» зі штучним інтелектом та віртуальним помічником. Додаток… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Про це… Читати більше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув заяви Трампа про те, що президент України Володимир Зеленський є… Читати більше
19 лютого прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила про збільшення оборонного бюджету країни на 2025-2026 роки на тлі… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.