fbpx
Сьогодні
Фото 15:55 20 Кві 2024

Переможцем у World Press Photo 2024 став проєкт української фотографки "Війна – це особисте"

English version here

Фото: War Is Personal

У найавторитетнішій премії для фотожурналістів World Press Photo 2024 перемогу здобула українська фотографка Юлія Кочетова зі своїм проєктом "Війна – це особисте" (War Is Personal).

Переможців організатори оголосили у четвер, 18 квітня, пише Рубрика.

Варто нагадати, що раніше мультимедійний проєкт Кочетової про війну в Україні потрапив до списку лауреатів у категорії Європа.

"Емоційні зображення виділяються серед багатьох робіт про російське вторгнення в Україну, що досі триває. Журі відзначає інсайдерську перспективу цієї історії, розказаної українською фотографкою, що особливо помітно у візуальному символізмі, інтенсивному використанні кольорової гами та співпраці з українським ілюстратором і діджеєм", – коментує перемогу українки журі конкурсу.

Також журі World Press Photo відзначає, що аудіозаписи, музика та ілюстрації, якими Кочетова доповнює зняті на війні світлини, роблять її проєкт подібним до кіно.

Фотографиня Юлія Кочетова

Фото: World Press Photo 2024

Тепер же цей проєкт оголосили переможцем у категорії Open Format Award (Відкритий формат).

Проєкт "Війна – це особисте" складається зі світлин, які Кочетова зняла в охопленій війною Україні, аудіозаписів, музичних композицій та ілюстрацій, що доповнюють світлини.

Фотографиня Юлія Кочетова

Портрет молодого загиблого воїна на полі Марса біля Личаківського цвинтаря у Львові, 17 серпня 2022 року. Фото: War Is Personal

"Я знаю, що це фото і наш прапор облетить весь світ. Літо 2022 року, межа Харківської та Донецької областей, і цей "блокпост", і нагальна першочергова потреба підняти наш прапор…У війні не виграють призи.

Але мені подаровано мати чітке відчуття того, що я один з тих, хто тримає наш прапор. Я буду робити це в міру своїх можливостей. Честь загиблим у бою, слава живим героям. Дякую тим, хто захищав і продовжує захищати моє право на життя", – відреагувала на свою перемогу Кочетова.

Фотографиня Юлія Кочетова

Підліток у селі Веселе на Харківщині. Фото: War Is Personal

Перемоги інших фотографів у World Press Photo 2024

  • Світлиною року журі визнало роботу "Палестинська жінка обіймає тіло своєї племінниці" фотографа Мохаммада Салема.
World Press Photo 2024

Палестинська жінка обіймає тіло свого племінниці. Фото: Мохаммед Салем

  • Розповідь року – проєкт Valim-babena фотографки Лі-Енн Олвейдж, що розповідає про традицію догляду дорослих дітей за хворими на деменцію на Мадагаскарі.
World Press Photo 2024

Проєкт Valim-babena фотографки Лі-Енн Олвейдж. Фото: Лі-Енн Олвейдж

  • Довгостроковий проєкт  Алехандро Сегарра та його серія знімків про мігрантів у Мексиці "Дві стіни".
World Press Photo 2024

Алехандро Сегарра знімав мігрантів у Мексиці. Фото: Алехандро Сегарра

Що відомо про конкурс World Press Photo

World Press Photo – конкурс для всіх професійних фотографів, які працюють у сфері фотожурналістики або документальної фотографії. Переможців визначають щороку: спочатку на регіональному, а потім на глобальному рівні.

Цьогоріч імена 24 регіональних переможців оголосили 3 квітня. Потім серед них обрали чотирьох лауреатів у глобальних номінаціях:

  • World Press Photo of the Year,
  • World Press Photo Story of the Year,
  • World Press Photo Long-Term Project Award,
  • World Press Photo Open Format Award.

Нагадаємо, що минулого року переможцем конкурсу став український фотограф Євген Малолєтка. Його відзначили за серію знімків The Siege of Mariupol ("Облога Маріуполя").

Спочатку його серія потрапила до списку лауреатів у категорії Європа, а потім один зі знімків – з розбомбленого росіянами пологового будинку Маріуполя назвали Світлиною року.

Також Мололєтка у Сполучених Штатах Америки отримали Пулітцерівську премію, яка є однією з найпрестижніших нагород у галузі журналістики та літератури.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: