Про це повідомив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг за підсумками Ради Україна-НАТО, пише Рубрика.
Під час зібрання Президент України Володимир Зеленський поінформував міністрів оборони країн-членів Альянсу про ситуацію на полі бою та критичну потребу України в посиленні протиповітряної оборони.
Як відзначив Столтенберг, міністри оборони країн НАТО домовились посилити і надати подальшу військову підтримку, в тому числі більше засобів протиповітряної оборони.
"НАТО визначила наявні можливості Альянсу, і є системи, які можуть бути надані Україні. Тож незабаром очікуйте на нові оголошення про можливості протиповітряної оборони для України. Я вітаю зусилля Німеччини, в тому числі нещодавнє рішення про надання Україні додаткової системи Patriot", — сказав Столтенберг.
За його словами, на додаток до Patriot є й інше озброєння, яке можуть надати члени Альянсу, в тому числі ПЗРК SAMP-T. Генсек НАТО додав, що багато країн-членів Альянсу, які не мають таких систем, пообіцяли надати фінансову підтримку для їх придбання для України.
Також Альянс працює з промисловістю над нарощуванням виробництва і модернізацією систем, щоб вони були готові до використання і відповідали своєму призначенню.
За словами Столтенберга, на зустрічі міністри також обговорили багато інших нагальних потреб, в тому числі боєприпаси калібру 155 міліметрів, засоби високоточних ударів і безпілотники.
"Кожен член НАТО сам вирішуватиме, що саме йому надавати. Декілька членів Альянсу взяли на себе конкретні зобов'язання під час засідання і завершують підготовку внесків, про які, я сподіваюсь, буде оголошено незабаром. Допомога вже надходить", — наголосив Генсек.
Столтенберг нагадав, що цього тижня Данія зробила нову заяву про підтримку України, а Нідерланди оголосили про виділення додаткових 4 мільярдів євро на військову підтримку. Чехія підтвердила, що закупила півмільйона боєприпасів в рамках своєї ініціативи щодо боєприпасів.
Також Генсек привітав "прогрес, досягнутий у Конгресі США щодо голосування завтра за критично важливий пакет допомоги для України". Він наголосив, що розраховує на те, що законопроєкт буде прийнятий без подальших затримок.
За словами Столтенберга, члени Альянсу повинні поглянути глибше у свої запаси, щоб прискорити надання ракет, артилерії і боєприпасів.
"Україна використовує надану нами зброю для знищення російського бойового потенціалу, це робить нас усіх безпечнішими, тому підтримка України — це не благодійність, а інвестиція в нашу власну безпеку", — заявив Генсек НАТО.
Нагадаємо, після того, як російські окупанти посилили ракетні та дронові атаки на Україну президент Володимир Зеленський заявив, що Київ скликає засідання Ради Україна-НАТО. Глава держави уточнив, що обговорюватимуть системи ППО для українських військових.
Пізніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що засідання відбудеться 19 квітня. Воно пройшло на рівні міністрів оборони країн Альянсу, участь також брав і Зеленський.
Поліція столиці викрила двох чоловіків, які представляючись колишніми військовими Збройних сил, просили гроші у перехожих біля… Читати більше
російські загарбники знову залякують українців "потужним ударом". Однак варто пам'ятати, що небезпека триває щоденно вже… Читати більше
Нещадно війська КНДР почали брати участь у бойових діях проти України, проте російська федерація намагається… Читати більше
Новобраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пригрозив повернути під контроль Вашингтона Панамський канал у випадку,… Читати більше
Кабінет Міністрів розподілив кошти Всесвітньої продовольчої програми ООН Міністерству освіти та науки на покращення якості… Читати більше
У неділю, 22 грудня, на Прикарпатті поблизу села Лоєва сталася масштабна ДТП за участю позашляховика… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.