fbpx
Сьогодні
Ексклюзив 11:43 19 Кві 2024

В Україні розробили застосунок для навчання тактичної медицини та домедичної допомоги: як працює це рішення?

English version here

Скрін з відео

Додаток буде корисний як військовим, так і цивільним. Також "Рубрика" запитала бойових медиків про ефективність застосунку — читайте далі.

У чому проблема?

Основні причини смерті 80-90% поранених на полі бою — велика втрата крові та шок. Пошкодження, яких зазнають наші захисники, значно обмежують час для надання домедичної допомоги. Смерть настає впродовж декількох десятків секунд до однієї години. Не застраховані від важких поранень і цивільні — російські війська обстрілюють українські міста та села щодня. 

Вчасне надання першої і долікарської медичної допомоги зберігає життя поранених. Опанувати й застосовувати базові навички першої медичної допомоги сьогодні варто кожному.

Яке рішення?

В Україні створили симулятор з тактичної медицини. LifesaverSIM — це перший мобільний додаток для тренування навичок порятунку життя та допомоги пораненим в умовах бойових дій. Застосунок, який розробили українські фахівці для Сил оборони, а також для всіх, хто живе та працює в умовах війни і хоче навчитися надавати допомогу та рятувати життя, можна завантажити безоплатно.

Як це працює?

"Наша місія — допомогти знизити рівень втрат людських життів та каліцтв як серед наших захисників, так і цивільних", — кажуть творці застосунку.

Скриншот з відео в застосунку

Мобільний застосунок, де в ігровій формі можна навчатись домедичної допомоги та тактичної медицини, створила команда львівських розробників з однойменною назвою LifesaverSIM. Команда має понад 10 років досвіду у розробці ігор різних жанрів та для різних платформ і має у своєму складі колишніх та діючих військовослужбовців, які допомагають розробникам розуміти потреби Сил оборони України та створювати продукти, актуальні в умовах війни.

Навчальний курс з тактичної медицини LifesaverSIM розробляли у співпраці з досвідченими інструкторами та бойовими медиками. Він відповідає настановам Комітету TCCC та стандартам НАТО і враховує усі важливі аспекти надання допомоги на полі бою.

Скриншот з відео в застосунку

Презентуючи застосунок у своєму телеграм-каналі, віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій Михайло Федоров зазначив, що курс підійде як для військових, так і для цивільних. 

"В умовах повномасштабної війни треба вміти накласти турнікет або зупинити кровотечу. Це потрібні навички і для військових, і для цивільних. У симуляторі навчитеся накладати турнікет, тампонувати рани та проводити інші необхідні дії за протоколом MARCH", — написав віцепрем'єр-міністр.

Що є в LifesaverSIM:

  • дві фази надання допомоги — під вогнем (CUF) та в тактичних умовах (TFC);
  • контроль масивних кровотеч, приховані поранення, накладання турнікету, тампонування ран та тиснучий бандаж;
  • відновлення прохідності дихальних шляхів, виявлення та усунення обструкцій;
  • травми грудної клітки та оцінка дихання, накладання оклюзійної наліпки та барпінг;
  • розпізнавання шокового стану та контроль не критичних кровотеч;
  • попередження гіпотермії та підготовка до евакуації.

Навчання в застосунку проходить у динамічному середовищі з реалістичною графікою. Курс має різні рівні складності, аналіз ефективності й відстеження прогресу тренувань. Додаток буде корисним будь-кому незалежно від того, яким вже є рівень підготовки. 

Скриншот з відео в застосунку

"Кожен у симуляторі зможе тренувати те, що йому потрібно: хтось засвоювати базові кроки алгоритму MARCH, а хтось закріпити та тренувати отримані знання раніше. Лише постійні тренування підтримують ваші знання на відповідному рівні і виробляють у вас автоматичні навички", — пояснюють розробники застосунку.

У команді акцентують: жоден застосунок не може замінити роботу із кваліфікованим інструктором. Застосунок LifesaverSIM не позиціонує себе як заміна навчання з інструктором, а лише як його доповнення. Найкращим рішенням буде отримати практичний інструктаж чи навчання з фахівцем, щоб руками відчути маніпуляції, а потім тренувати в симуляторі послідовність дій надання допомоги по протоколу MARCH, виробляючи когнітивні навички.

Скрін з відео

"У критичній ситуації, у стресі, в нас спрацьовують лише навички, що «на автоматі» і ніщо інше. Симулятор також дає можливість не забувати знання, бо у вас завжди в кишені віртуальний помічник рятівника", — кажуть розробники. 

Як отримати застосунок 

Всі українці, незалежно від їх географічного розташування, можуть безоплатно отримати повний доступ до LifesaverSIM, підтвердивши своє громадянство через Дію.

Завантажити застосунок LifesaverSIM можна:

Під час першого запуску застосунка потрібно буде залогуватися, для цього знадобиться інтернет з'єднання. Надалі для роботи із застосунком інтернет не обов'язковий, тренуватися з LifesaverSIM можна офлайн коли та де завгодно.

"Завантажуйте, тренуйтеся, будьте собі порадні у критичній ситуації. Отримайте навички, які можуть врятувати життя. У сучасному світі з його війнами, злочинністю та нещасними випадками, навички порятунку життя потрібні кожному", — закликають розробники ігрового симулятора.

А це точно працює?

"Симулятор непоганий. Десь зручний, десь треба ще вдосконалити. Однозначно, штука потрібна. Маю деякі питання по протоколам, також мене особисто трохи дратувало, що кнопки працюють за різним принципом: там тисни, там тримай, але це суб'єктивне. В цілому, застосунок вартий уваги, особливо для новачків і цивільних. Цікаво було б також пройти СМС (3 рівень протоколу для бойових медиків), сподіваюсь, це у додатку теж буде", — коментує колишня бойова медикиня Яна, яка зараз на волонтерських засадах тренує цивільних та військових.

Спробував користуватися LifesaverSIM й інструктор 120 бригади ТРО Євген

"Навряд чи застосунок може замінити реальні курси, коли працюєш руками. Але як додаткове тренування — може бути. Коли я проходив завдання, поруч був десятирічний син. Він у захваті. Мені також подобається. Але ще раз наголошую — це не виключає тренувань вживу", — говорить інструктор.

"Щодо зауважень, було б непогано зробити більший шрифт. В мене сів зір після контузії. З трудом читав. Тому час виконання перший раз був 80 секунд", — додає Євген.

Команда розробників обіцяє, згодом у застосунку з'являться інші навчальні курси. Наразі працюють над розширенням тренувальної програми та планують випустити курси, що можуть знадобитися усім — зупинка кровотечі (Stop the Bleed), серцево-легенева реанімація (CPR) та базова підтримка життя (Basic Life Support). Крім того, програма з тактичної медицини буде розширена курсами для провайдерів вищих рівнів — бійців-рятувальників (CLS) та бойових медиків (CMC).

Нагадаємо, Збройні Сили України разом із Міністерством стратегічних галузей промисловості запускають проєкт "Залізний полігон", щоб підтримати українських виробників та скоротити час виробництва нового озброєння для ЗСУ.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: