Літак “приземлили” за 300 кілометрів від України, – ГУР підтвердило збиття Ту-22М3 у повітрі

Російський бомбардувальник Ту-22М3, який в ніч на 19 квітня атакував Україну, збили на відстані близько 300 кілометрів від українського кордону.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України, передає Рубрика.

"Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну атаку проти України, був збитий в результаті спецоперації Головного управління розвідки у взаємодії з Повітряними силами", – ідеться у повідомленні.

Як поінформували в ГУР:

"Ворожий літак Ту-22МЗ вдалося збити на відстані близько 300 кілометрів від України тими ж засобами, якими раніше було уражено російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50".

Внаслідок ураження бомбардувальник зміг долетіти в район Ставрополя, де упав і розбився.

В ГУР зазначили, що це перше успішне знищення стратегічного бомбардувальника у повітрі під час бойового вильоту протягом повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Як підтвердило Укрінформу джерело у Головному управлінні розвідці, російський дальній бомбардувальник Ту-22М3 був збитий за допомогою зенітного ракетного комплексу С-200.

"Так, ця інформація відповідає дійсності", – заявив співрозмовник агентства.

Як наголосив Олещук, уперше зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил у взаємодії з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України знищили дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 – носій крилатих ракет Х-22, якими росіяни б'ють по українських містах. Під час сьогоднішньої атаки уперше знищені дві такі ракети.

"Україні потрібно більше засобів, більше ракет, аби краще захистити від російського тероризму прифронтові території", – наголосив командувач.

Довідка про літак Ту-22М3

Ту-22М3 – це радянський дальній надзвуковий бомбардувальник-ракетоносець із геометрією крила, що змінюється. Призначений для ураження морських та наземних цілей крилатими ракетами, авіаційними бомбами, у тому числі ядерними боєголовками. Це технологія ОКБ О.М. Туполєва, який вироблявся на Казанському авіаційному заводі імені Горбунова. В експлуатації з 1974 року і досі. Перший політ Ту-22М3 здійснив 20 червня 1977 року, з 1978-го запущений у серійне виробництво, припинене 1993 року.

Загалом Ту-22М3 створювався для ядерної війни. Цей надзвуковий бомбардувальник повинен був випускати відразу три надзвукові ракети Х-22, наприклад, американським авіаносцем з відстані менше 600 км.

На сьогодні невідомо, скільки літаків Ту-22М3 має Росія. Експерти вважають, що їх не більше 60, але лише половина з них у стані бойової готовності.

Україна після розпаду СРСР отримала 22 літаки Ту-22М2 та 60 Ту-22М3. Пізніше 19 із них передали Росії, чотири залишили для музейних експозицій, а решту утилізували.

Головні характеристики Ту-22М3:

  • екіпаж – 4 особи;
  • довжина літака – 42 метри, висота – 11 метрів;
  • розмах крила – від 23,3 до 34,3 метра;
  • злітна маса – 112 тонн;
  • максимальна швидкість – 2300 км/год
  • практична стеля – 13 300 метрів;
  • дальність польоту – 6800 км.

Літак озброєний Х-22 – це протикорабельна ракета, не призначена для ударів по наземних цілях, точність її низька у порівнянні з іншими крилатими ракетами, які б'ють по наземним цілям

Довідка про ракети Х-22

Ту-22М3 є носієм ракет Х-22, яких називають "сліпими убивцями". Це протикорабельна ракета, яка була розроблена у середині минулого століття. Ці ракети є єдиними ракетами для Ту-22М3, які підходять для ударів по наземних цілях.

Defense Express зазначає, що Х-22 має голівку радіолокації самонаведення і вона погано визначає наземні цілі у порівнянні з крилатими ракетами. Маса бойової частини Х-22 становить до тисячі кілограмів. Це більше, ніж має аеробалістичної ракети "Кинджал" та інших російських ракет.

На жаль, Україна має складнощі зі збиванням цих ракет. Експерти зазначають, що протистояти Х-22 можуть новітні системи ППО, до прикладу, Patriot.

Нагадаємо, у ніч проти 19 квітня російські окупанти влаштували чергову комбіновану повітряну атаку по території України. 

Через російську ракетну атаку цієї ночі у Дніпрі частково зруйнована п'ятиповерхівка, там сталася пожежа. А в Криворізькому районі пошкоджений інфраструктурний об'єкт.

Пізніше стало відомо про збиття бомбардувальника Ту-22МЗ на території російської федерації. Ворожий літак вдалося знищити українським силам. Його вдалося атакувати за 300 км від України.

Під час масовано ворожого обстрілу по Україні в ніч на 19 квітня, ППО вперше знищила ракети Х-22 та російський бомбардувальник Ту-22М3. Крім того, вдалось "приземлити" і 14 дронів.

Свіжі дописи

  • Новини

Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”

Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Зимова єПідтримка: у Мінекономіки роз’яснили, як отримати 1 000 гривень від держави

Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У ЗСУ спростували інформацію про ймовірну присутність північнокорейських військових на Харківщині

Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У трьох районах Києва не працює сигнал повітряної тривоги: у чому причина?

В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Легендарний “Щедрик” українського композитора Леонтовича прозвучав у святковій рекламі Chanel

Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Львівська бібліотека зібрала понад 350 дитячих малюнків та листівок для військових на передовій

Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше

Friday November 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.