Фото: Bickerstaff.101
Про це пише Рубрика, посилаючись на креативну агенцію Bickerstaff.101.
За збігом, неподалік українського павільйону розташований Bunker II Guerilla Mondliale — укриття часів Другої світової війни. У Google Maps цей бункер позначений як "закритий назавжди".
Однак, як наголошують автори, ця акція змушує європейських відвідувачів задуматися над тим, наскільки це "назавжди" реальне.
Фото: Bickerstaff.101
"Після Другої світової війни бомбосховища стали пережитками минулого. Однак в Україні з 2022 року через постійні російські ракетні обстріли по всій території бомбосховища знову стали важливим прихистком для людей.
Знання про найближче укриття перетворилося на питання життя і смерті. Кожен українець, куди б він не пішов, автоматично бере до уваги найближче бомбосховище, готовий скористатися ним у разі повітряної тривоги", зазначають в описі карти.
Фото: Bickerstaff.101
На мапах та буклетах мальовничі канали та площі протиставлені місцям, де можна сховатися в разі бомбардування.
За ідеєю проєкту, цей "контраст" слугує нагадуванням про те, що війна поруч, та ніхто не застрахований від того, що вона може прийти до будь-якого міста.
Фото: Bickerstaff.101
"Створюючи мапу укриттів у Венеції, ми прагнемо нагадати світу про крихкість миру та про те, що ми можемо насолоджуватися мистецтвом і жити мирно, доки міжнародна спільнота залишається об'єднаною в підтримці України проти російських окупаційних військ", зазначають в агенції.
"Ми, відверто кажучи, закохані в цьогорічні проєкти на Бієнале. Тому це честь для нашої команди працювати з командою кураторів, розповідати світові про сучасне українське мистецтво та нагадати світовій спільноті про жорстоку війну в Україні", — поділилась генеральна директорка Bickerstaff.101 Вероніка Селега.
Вона зазначила, що кожен художник, який бере участь у національному павільйоні, "є нашим натхненням".
Що відомо про 60-ту Венеційську бієнале
Цьогоріч Венеційська бієнале зосереджена на показі сучасних та історичних творів, які відображають тему "Іноземці скрізь".
На заході серед іншого будуть представлені роботи квір-митців та представників корінних народів. Важливим аспектом є також спеціальні проєкти, зосереджені на активізмі й деколонізації, що відображають сучасні соціальні та культурні питання.
Україна на Венеційській бієнале буде представлена проєктом "Плетіння сіток". Це груповий проєкт, що презентує роботи Каті Бучацької, Лії та Андрія Достлєвих, Андрія Ревковського і Даніїла Рачинського в архітектурному просторі, розробленому Олександром Бурлакою. Куратори проєкту — Вікторія Бавикіна та Маким Горбацький.
У березні перша леді України Олена Зеленська у Києві напередодні бієнале у Венеції зустрілася з організаторами українського павільйону. Зустріч в художній майстерні "Ательєнормально".
Нагадаємо, у Києві відкрилася виставка "притоннормально", на якій представлені роботи мисткинь Анни Сапон та Ірини Голобородько: одна з цих робіт буде представляти Україну на 60-й Венеційській бієнале мистецтва у квітні цього року.
У Кривому Розі внаслідок російської атаки балістикою ввечері 22 лютого був зруйнований храм УПЦ МП:… Читати більше
У Києві вже другий день поспіль продовжує погіршуватися стан якості повітря: на лівому березі рівень… Читати більше
Про запровадження найбільшого пакета санкцій проти російської федерації оголосила Велика Британія: заходи спрямовані на посилення… Читати більше
Напередодні третьої річниці повномасштабної війни російська федерація здійснила наймасштабнішу атаку на Україну, застосувавши рекордну кількість… Читати більше
У суботу 22 лютого у столиці США Вашингтоні біля Меморіалу Лінкольна з нагоди третьої річниці… Читати більше
У Вашингтоні відбулася запланована зустріч президента Польщі Анджея Дуди з американським президентом Дональдом Трампом. Лідери,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.