Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
Шість видів хом'якових, що живуть в Україні, занесені до Червоної Книги. Це рідкісний вид, за знищення якого Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає штраф. Утім чисельність хом'яків невпинно зменшується. Це спільна проблема на всьому континенті: наприклад, у Польщі за останні 40 років популяція хом'яків скоротилася на 75%. Подібна ситуація і в країнах Західної та Центральної Європи.
Яке рішення?
Раніше "Рубрика" вже писала про Михайла Русіна, засновника Центру порятунку хом'яків. Тоді ми розповідали, як Михайло шукає по всій Україні людей, які не можуть ужитися із хом'яками, ловить хом'яків у спеціальні "живоловки", а потім випускає в дику природу.
Днями Михайло Русін із командою випустив перші 5 особин в дику природу у Київській області.
"Цей випуск відбувся у Київській області й місце було обране невипадково: тут присутня колонія хом'яків і є різноманітна їжа. Також це відносно далеко від людей", — Русін знаходить такі місця для переселення гризунів, аби ніхто і нікому заважав — ні людина хом'яку, ні навпаки.
Процес звільнення хом'яків виглядає цікаво, адже тут недостатньо просто випустити тварину, як, наприклад, відбувається із кажанами. Хом'якам у дикій природі роблять штучні нори:
"Ми бурили отвори, підсипали туди трохи їжі на перший час. Зверху прикривали нору хом'яка, щоб дати йому змогу викопатись далі. Ми слідкуватимемо за цими норами", — повідомляють в Центрі.
Що робити, якщо ви дізнались, що поряд з вами живуть хом'яки?
Якщо ви помітили, що поряд із вами живуть дикі хом'яки, найкраще, що можна зробити — навчитися співіснувати разом з цими тваринами. Вони не несуть жодної загрози для життя людини, якщо не намагатись із ними контактувати (в іншому випадку хом'як може вас вкусити). Саме мирне співіснування людей та хом'яків — глобальна ціль Центру порятунку хом'яків.
Втім, якщо хом'яки все ж заважають, наприклад, псують ваш врожай, ви можете звернутись до Центру порятунку хом'яків у Facebook. Спеціалісти поставлять спеціальні живоловки на вашому подвір'ї, якими безпечно для хом'яків спіймають їх, а потім випустять на волю у найбільш придатних для хом'яків місцях у природі.
"Ми навчимо вас мирного співіснування. Якщо це не спрацює, то ми відселимо хом'яка на безпечну відстань у максимально придатні умови", — додають в Центрі.
Нагадаємо, що відомий актор Андрій Лідаговський завершив роботу над своїм режисерським дебютом – фільмом "У нас все нормально". Ця робота стала частиною кіноальманаху "Війна очима тварин".
Окрім того, петиція на сайті Кабінету міністрів із закликом створити в структурі Національної поліції підрозділ зоополіції набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів. Тепер її має розглянути уряд.
Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше
Минулого року зоозахисники врятували чотирьох сервалів із зони бойових дій у Кураховому, Донецька область, і… Читати більше
Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.