Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Міністерство енергетики України.
Очільник Міненерго поінформував колег про масовані обстріли російською федерацією критичної енергетичної інфраструктури України, а також про заходи, які вживаються для подолання їх наслідків.
«Ворог модифікував тактику і озброєння, яке застосовує. Цілями останніх атак були об'єкти теплової та гідрогенерації, тобто маневрові потужності, а також система передачі електроенергії, а саме автотрансформатори та підстанції. Росіяни хочуть досягнути повного блекауту України. Тому дуже важливо консолідувати наші зусилля для того, щоб протистояти російській агресії наступної зими», – зазначив міністр.
Герман Галущенко акцентував, що у межах підготовки до наступного опалювального сезону потрібно не тільки відновлювати пошкоджені об'єкти, але і нарощувати потужності балансуючої і розподіленої генерації.
Міністр подякував колегам за гуманітарну допомогу та внески до Фонду підтримки енергетики України, які наразі сягнули понад 410 мільйонів євро.
Герман Галущенко також поінформував колег про потреби української енергетики у відновленні та закликав держави-члени ЄС надати Україні допомогу у розвитку розподіленої генерації, а також прискорити впровадження проєктів відновлюваних джерел енергії.
Окрему увагу було приділено важливості збільшення існуючих лімітів транскордонної торгівлі електроенергією між Україною та іншими державами ENTSO-Е.
У контексті підготовки до наступної зими обговорювалися питання завершення контракту на транзит російського газу. Герман Галущенко розповів учасникам засідання про російські атаки на українську газову інфраструктуру та відзначив важливість українських ПСГ для забезпечення європейської енергетичної безпеки.
«Питання розвитку інфраструктури перестають бути лише питаннями енергетики і набирають зовсім іншого – безпекового виміру. Атаки на енергетичну інфраструктуру є безпрецедентними як для України, так і для всього світу. Українська енергетична інфраструктура – система передачі електроенергії, газотранспортна система, підземні сховища газу – вже давно є частиною загальної європейської енергетичної системи, а тому будь-яка атака на українську енергетику ставить під загрозу енергетичну безпеку ЄС. Саме тому мають бути знайдені нестандартні відповіді на безпрецедентні виклики, з якими має справу Україна», – наголосив Герман Галущенко.
На полях зустрічі міністр енергетики України також провів зустрічі з колегами з Бельгії, Данії, Литви, Молдови, Чехії.
Перша леді Олена Зеленська повідомила, що в 13 містах України вже працюють 17 освітніх просторів… Читати більше
В Одесі надвечір 14 листопада пролунали вибухи. Військові попередили про швидкісну ціль. Внаслідок ворожої атаки… Читати більше
"Укрпошта" презентує нову художню марку "Тризуб Незалежності" до Дня Гідності та Свободи, який вшановує події… Читати більше
Понад 600 людей пройшли курс базової військової підготовки в Обласному центрі підготовки населення до національного… Читати більше
Голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена… Читати більше
Шевченківський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу для народного депутата Нестора Шуфрич. Його звинувачують… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.