Данія заявила про рішення побудувати в Україні містечка для психологічного відновлення дітей-сиріт

Данія має намір побудувати в Україні містечка для психологічного відновлення дітей, які позбавлені батьківського піклування. Містечка зведуть у трьох пілотних українських містах.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, передає Рубрика.

У чому проблема?

"Сьогодні підтримка українських дітей, які страждають від війни, вкрай важлива. Понад 27 тис. дітей живуть в інституціях й потребують родини й нового дому", – зазначила перший віцепрем'єр-міністр України — міністр економіки Юлія Свириденко.

Яке рішення?

Тому Данія планує побудувати в Україні містечка для психологічного відновлення дітей, які позбавлені батьківського піклування.

Зазначається, що містечка будуть інтегровані у громади обраних міст. Наразі триває перемовний процес між данською стороною та місцевими органами влади обраних громад.

"Ми щиро вдячні Данії за цей важливий гуманітарний проєкт. Він має також економічну складову. Всі ці будиночки будуть зводитися із використанням будівельних матеріалів українського виробництва. Тому українські компанії будуть активно залучені до проєкту. Відтак Данія також підтримає наших виробників", – наголосила Юлія Свириденко.

Фото: Мінекономіки

Як це працює?

Проєкт "Простори для життя дітей" передбачає надання дітям комплексних допоміжних послуг, як-то психосоціальна підтримка.

Також заплановано облаштування:

  • соціальних просторів,
  • рекреаційних зон, користуватися якими будуть як мешканці комплексу, так й інші мешканці громад.

Проєкт також передбачає спорудження бомбосховищ. Всі споруди згодом будуть передані місцевим громадам. Реалізація проєкту розрахована на чотири роки.

Особливістю проєкту є екологічність.

Концепція передбачає спорудження житла із значним скороченням викидів CO2 з дотриманням кількох ключових принципів:

  • житло має бути здоровим,
  • адаптивним,
  • простим,
  • сучасним,
  • масштабованим.

Як повідомлялось, Міністерство енергетики України і Міністерство клімату, енергетики і комунальних послуг Данії уклали домовленості про партнерство у сфері відновлюваних джерел енергії з особливим акцентом на біогазі.

Раніше повідомлялось, що Україна планує стати хабом Європи у розвитку відновлюваної енергетики, особливо сонячної та вітрової генерацій, а також водневих технологій і біоенергетики.

Також, уряд Данії ухвалив рішення виділити 40 млн данських крон (приблизно 5,8 млн євро) в українську енергетичну систему. Зокрема, через нещодавні жорстокі російські атаки на інфраструктуру України.

Свіжі дописи

  • Новини

Війська рф атакували Запоріжжя, виникла пожежа: у Харкові пролунали вибухи

Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Міноборони озвучило найпопулярніші спеціальності у рекрутингових центрах армії

У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

На Миколаївщині відкрили кулінарний хаб для навчання кухарів для закладів освіти

Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Справа про неякісні кулемети: ексчиновника Міноборони Лієва відправили під варту

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Тростянці завершили основні будівельні роботи в багатоквартирних будинках

У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Демченко прокоментував співпрацю ДПСУ із “сумнівним постачальником” боєприпасів: жодного зірваного контракту

Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.