Друга річниця потоплення "Москви": у ВМС розкрили деталі знищення крейсера
Два роки тому, 13 квітня, українські Військово-морські сили завдали удару ракетою по знаменитому російському крейсеру "Москва".
Про деталі військової операції розповів речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук в інтерв'ю Новини.LIVE.
Як зазначають, російські загарбники навіть не підозрювали, що в України є власна крилата ракета і що ВМС взагалі можуть нанести вогневе ураження.
Як зауважив речник, важливу роль у цей день зіграла похмура та дощова погода.
"Перша ракета "Нептун" вразила крейсер "Москва" і залишила його без керівного складу. Своєю чергою, ворог був впевнений у своїх силах і не розраховував на такий удар, це й призвело до втрати корабля. Екіпаж уже не міг отримувати відповідних команд, а самі вони не відпрацювали на власній ініціативі й тому, звісно, втратили корабель", – пригадує Плетенчук.
Речник додав, що, судячи з тих подій, які супроводжували цю операцію, ворог йшов малим ходом.
"Тобто окупанти навіть не боялися і на своїх імперських амбіціях вважали, що знаходяться на, як у них називають, вбивці авіаносців, й вони недоторканні", – додав офіцер.
Плетенчук зауважив, що росіяни, навіть маючи на озброєнні свого бойового корабля три ешелони ППО, не скористалися ним у повному складі.
"2 із 3 розрахунків ППО, що були на кораблі, взагалі мовчали. Було таке враження, що там порожні пости, от тому оце російське "авось пронесе" вчергове спрацювало проти носіїв цього менталітету", – сказав представник ВМС ЗСУ.
Флагман "Москва" став справжньою втратою для росіян. Побудований в українському місті Миколаїв, корабель належав до океанічного класу, і його затоплення в акваторії Чорного моря показало, що ніхто не може бути недоторканним на території України.
"Всі дотичні особи оцінили важливість цього факту і, звісно, загарбники розуміли, скільки Росія втрачає іміджево й наскільки це болюче для імперських амбіцій.
Цей корабель був розрахований на більш активні бойові дії і його знаходження в акваторії Чорного моря взагалі викликало багато питань, але вони зникли разом з крейсером "Москва"", – резюмував військовий.
За його словами, операція тривала менш як годину.
"Вони навіть не підозрювали, що у нас є власна крилата ракета і що ми взагалі можемо нанести вогневе ураження", зауважив Плетенчук.
Як писала Рубрика раніше, перше бойове застосування українського берегового мобільного комплексу з протикорабельними ракетами "Нептун" було ще в перші дні війни. Тоді українським ракетам не вдалося уразили цілі, проте вони врятували Миколаїв від російського десанту.
Довідка
Перший повноцінний комплекс "Нептун" на новому шасі від "Татри" був зібраний у серпні 2021 року перед парадом до 30-ої річниці Дня Незалежності.
А перші ракети, замовлені державою для армії, за даними УП, виїхали до Одеси тільки у 20-х числах лютого 2022 року.
Нагадаємо, що у ніч на 14 квітня дві українські ракети "Нептун" вразили флагман Чорноморського флоту Росії з найпотужнішим озброєнням. Крейсер "перекинувся і почав тонути", тоді повідомив офіцер оперативного командування "Південь" ЗСУ Владислав Назаров.
Крейсер "Москва" став найдорожчою військовою втратою росії у війні з Україною.
На борту крейсера могли перебувати до 500 осіб, точну кількість жертв росія так і не озвучила, визнавши загиблими лише 17 осіб.